Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Powiadomienia LED o SMSach i rozmowach

· Wojtek Pietrusiewicz · 12 komentarzy

iOS, w dziale typowo traktowanym jako dla osób niepełnosprawnych, skrywa dwie bardzo interesujące funkcje — powiadomienia o nadchodzącym połączeniu za pomocą diody od aparatu oraz możliwość zdefiniowania własnych rytmów, czyli zdefiniowania jak telefon ma wibrować.

Aby uruchomić wybrane funkcje, należy przejść do UstawieniaOgólne → Dostępność i właczyć odpowiednie pola, zgodnie z obrazkiem. Teraz wystarczy wejść w wybrany kontakt, rozpocząć jego edycję i zmienić rodzaj wibracji dla wybranej osoby lub po prostu udać się do Ustawienia → Dźwięki, aby dokonać globalnej zmiany.

Smacznego!

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Pingback: Powiadomienia LED o SMSach i rozmomach | Makowe ABC()

 • Wojtku, powinno być chyba „rozmoWach” w tytule ;)

  Pozdrawiam :)

 • A było inaczej? ;-))))

 • Uznajmy, że nie ;)

 • Niech mi ktoś podpowie, bo ja tutaj się głowię, jak widzieć tą diodę?
  Zwykle telefon leży na stole (diodą na dole), albo spoczywa w kieszeni.

 • Kupić docka.

 • i ustawiac iPhona d…a do nas :P

 • Niektórzy kładą iPhone ekranem do dołu. Ja tak często robiłem jak używałem bumpera.

 • Radosław Szeja

  Jeśli tobie zależy na zrobieniu landszaftu, to nie zasłaniasz kamery palcem „bo tak akurat trzymasz telefon”. Po prostu ktoś, kto będzie chciał z tego korzystać zrobi tak, że to będzie dla niego użyteczne. Ludzie z problemami ze wzrokiem/słuchem i innymi do wielu rzeczy się muszą przyzwyczajać, to nie jest stanowi problemu dla nich, w końcu jakoś muszą funkcjonować – życie dla nich nie jest takie łatwe, a to jak położą telefon to najmniejsze ze zmartwień.

 • Nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi, bo piszesz o mnie, za chwile o ludziach z wadami wzroku/słuchu i o tym z jakimi zmartwieniami się zmagają.
  Ja nie mówię o tych ludziach, i doceniam różne udogodnienia dla nich jakie są w iOSie, lecz porada raczej nie jest dla nich tylko dla przeciętnych użytkowników bez wad wzroku/słuchu.

  Wskazałem tylko, że raczej mało użyteczna, (ale może nie zrozumiałeś ironii) skoro pracuję przy kompie i kładę telefon obok, to dużo praktyczniej położyć go ekranem ku górze, bo nie dość, że widzę nadchodzące połączenie po świeceniu ekranem, to widzę też kto do mnie dzwoni!
  Po co odwracać go ekranem do dołu, żeby podczas przychodzącego połączenia oglądać świecącą diodę a nie świecący ekran?

  Mówię o praktyczności a nie „o zasłanianiu kamery palcem”, bo z tym porównaniem to nie trafiłeś zupełnie.

 • dexter

  i to jest to, podstawowa rzecz, która jest dostępna chyba w każdym innym smartfonie poza iphonem, chciałbym kupić iphona, ale bez diody? kolejna rzecz – bez szablonów odpowiedzi gotowych w smsach? To są podstawowe rzeczy, nie jakieś nie wiadomo co !

 • dexter

  wystarczy, że wyjdziesz do kibla albo gdziekolwiek, fona ze sobą bierzesz za każdym razem czy zostawiasz? I zaraz gdy do niego wrócisz to sprawdzasz, czy nie nadeszła czasem jakaś wiadomość w tym czasie? To ku.wa chore, żeby w takim iphonie nie było normalnej dedykowanej diody ulokowanej na froncie urządzenia. Iphonowcy nie zdają sobie sprawy, że takie coś jest w pozostałych fonach, podobnie jak szablony odpowiedzi na smsmy. Bez tego nie dałbym rady funkcjonować biznesowo.