Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Piractwo jest dobre

· Wojtek Pietrusiewicz · 1 Comment

Artur Kurasiński:

Parę razy opisałem mój stosunek do piractwa, chomikuj, procesów zmian w prawie autorskim w Polsce – zawsze stając na stanowisku, że potrzebne są regulacje i jasne rozgraniczenie co jest a co nie jest „piractwem”. Na chwilę obecną zmieniam zdanie – wszystko co zmierza do ukrócenia władzy koncernów i wydawnictw masakrujących cenami rynek jest dobre. „Kill Hollywood”. Podpisuję się pod tym obiema kończynami. ACTA jako broń koncernów jest przykładem lobbingu na poziomie rządów światowych i dlatego powinna zostać odrzucona.

Cytat być może trochę przydługi, ale … odważny. Szczególnie biorąc pod uwagę reakcje po jednym z moich ostatnich artykułów na temat piractwa.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

  • Zgadzam się z tym cytatem w zupełności. A nawet lepiej w ogólnym rozrachunku uznał bym całę to „piractwo” jako czyn o niskiej szkodliwości społecznej ot co! A koncerny i tym podobne, nie chcecie piractwa? To ruszcie zadki i przyłóżcie się do roboty bo jeśli ceny płyty będą dalej stać w okolicach 50 zł za egzemplarz to sorry ale ja się w to nie bawię