Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iPad 3 z LTE

· Wojtek Pietrusiewicz · 15 komentarzy

Bloomberg:

Apple Inc. (AAPL)’s next iPad, expected to go on sale in March, will sport a high-definition screen, run a faster processor and work with next-generation wireless networks, according to three people familiar with the product.

Dwie pierwsze cechy, czyli ekran wysokiej rozdzielczości i szybszy procesor, są w zasadzie pewne biorąc pod uwagę ilość informacji jakie pojawiają się w ostatnich miesiącach. LTE natomiast …

Apple is bringing LTE to the iPad before the iPhone because the tablet has a bigger battery and can better support the power requirements of the newer technology, said one of the people.

Wprowadzenie LTE w iPadzie ma sens, przede wszystkim jeśli chodzi o zużycie baterii, które w telefonach komórkowych może być tak duże, że ładowarka nie nadąża. Ta informacja jednak nie jest jednoznaczna z tym, że następna generacja iPhone’a otrzyma takie możliwości. Apple po prostu nie wprowadzi czegoś, co podważy user experience. To nie ich styl.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Anonim

  Po co LTE w telefonie?! Potrzebuje ktoś 100Mbps w telefonie? A jak chce tethering no to bez przesady, niech sobie kupi modem. Poza tym na LTE nie działają rozmowy i smsy (z tego co wiem), więc to już kompletny bezsens w telefonie.
  Nie wiem czemu się tak wszyscy podniecają iPhone z LTE, no nie pojmuję.

 • Bez przesady, kupować sobie modem? I co, mam wyjmować kartę sim z telefonu i wkładać do modemu? Dzięki za takie super rozwiązanie. Poza tym, nie wiem czy wiesz, ale jak mam modem to sam korzystam z netu, a jak włączę thethering to z neta mogą korzystać inne osoby które ze mną uczestniczą w spotkaniu.

 • Anonim

  Dlatego LTE wprowadzą w iPadzie, a nie w iPhone, bo iPad i tak nie służy do dzwonienia/SMSów. ;)

 • Dobre pytanie, które mógłbyś rownież zadać pare lat temu odnośnie 3G.
  Po co komu tablet jak ma smartphone, przecież to jest to samo. Nie jest ważna potrzeba, a zapotrzebowanie na produkt.

 • Anonim

   Nie mówię, że mają tego nigdy nie wprowadzać, ale w obecnej formie jest to kompletnie bezużyteczne, niech ogarną zużycie baterii, niech uruchomią smsy, rozmowy i wtedy wprowadzają, jak LTE będzie w pełni funkcjonalne, a nie gówno warty kolorowy napis na opakowaniu i tyle.

 • Anonim

   A po co Ci w telefonie karta sim z której nie możesz ani dzwonić ani pisać? Jest MiFi zawsze. To fajne macie spotkania jak potrzebujecie 100Mbps na pięciu? Obecne 14/6 Mbps Wam nie starcza? Zresztą telefon by padł po 10 minutach pewnie na takim LTE, super użyteczne. LTE w telefonie to na tą chwilę bezsens.

 • W Plusie możesz sobie zamówić drugą kartę która współdzieli dane z tą w telefonie.

 • LTE to mogłoby być podłączone kablem do laptopa jako taki modem na uwięzi.
  Inaczej bateria wystarczy na godzinę… więc po co

 • Jestem od 12 lat w Orange i właśnie podpisałem umowę na kolejne 2 lata, więc do Plusa nie zamierzam się przenosić ;) Poza tym może być aktywna tylko jedna karta z tego co wiem, więc nikt by nie mógł się dodzwonić. Nieraz dzwonię z pytaniem do programistów i czekam na odpowiedź, żeby przedstawić klientowi rozwiązania.

 • Nie sądziłem, że LTE ma być tylko do netu, myślałem, że to kolejna generacja telefonii komórkowej w której można prowadzić rozmowy.
  Za mifi to ja dziękuję. Kolejna rzecz do pilnowania, żeby zabrać, naładować, no i kwestia kolejnej karty SIM. W abonamencie mam 2GB danych i nie chcę dodatkowego numeru do neta. 

  Równie dobrze mogę mówić, po co aparat w komórce, zawsze możesz wziąć kompakt, po co Ci odtwarzanie MP3, zawsze możesz wziąć iPoda itd…

 • Anonim

   No właśnie LTE jest tylko i wyłącznie do netu póki co, więc sam rozumiesz, że nie ma sensu pakowanie LTE do telefonu. Jak zrobią komplet i ogarną zużycie baterii to jak najbardziej, niech prowadzają.

  Na obecną chwilę jak potrzebujesz szybkiego netu, to i tak zostaje Ci osobny abonament w Plusie i osobny modem LTE.
  Nawet nic nie czytałem, żeby Orange planowało budowanie LTE u nas.

  Samsung etc jasne, oni wepchają do każdego tel LTE bo to nowe kolorowe logo, którego durny klient i tak nie rozumie, ale a nóż go zachęci, Apple taką drogą nie idzie. (przynajmniej za Jobsa nie szło)

 • Z tego co pamiętam, to Apple właśnie szło drogą oferowania nam nowości które nie mogą być wykorzystane, ale możliwe, że rozwiną się w przyszłości.

  Żeby nie szukać daleko pamięciom jako przykład niech będzie technologia Thunderbolt!
  Idiotyczny znaczek który nic nie daje, ale tak jak piszesz durny klient się jara, że ma coś przełomowego i szybkiego, czego na razie i tak nie wykorzysta.

  Potem zmienią gniazdko w monitorze i nagle mamy nowość!  Przełomowy wynalazek Apple Thunderbolt Display gdzie wcześniej był Apple Cinema Display, identyczny tylko podłączany innym kabelkiem.

 • LTE jak LTE, mało istotne. Niepokoi mnie ten quad-core. Na razie nie ma ARMów 20/28nm. Cortex-a15 to nadal 40nm, będzie się to mocno grzało i ciągnęło dużo prądu a oni niby już rozpoczeli produkcję ipada 3. Hmmm, prawdopodobnie bateria będzie z lepszymi ogniwami, więc tym nadrobią, ale lepsza bateria plus 20nm ARM to jeszcze dłuższy czas. Jak mnie pamięć nie myli 20/28nm ARM’wy dopiero Q2 czy Q3 2012. Obawiam się, że ten sam A6 wpieprzą do iPhone 5. No, ale to się okaże wkrótce.

 • Radosław Szeja

  Po co robić LTE w ogóle ? Strata kasy, czasu, a przecież nawet pokrycie 3G jest warte politowania.

  A tak na poważnie. Widzę pełny bulwers o coś, co tak właściwie może sobie siedzieć i w jakims układzie i nikomu nie przeszkadzać. Poza tym Ty wiesz, co już w tym iPadzie będzie.

  Co za bezsens, powiedz ludziom, inżynierom, którzy się zajmują LTE, że ich praca jest bezwartościowa, a efekty wrzucimy do kosza. Gdyby w takim samym stylu ludzie podeszli do GPS, albo innych satelitarnych technologii, to bylibyśmy w czarnej pupie. Umieszczenie satelity na orbicie, to ogromny koszt – jak z LTE.

 • Pingback: LTE było największym błędem HTC | Makowe ABC()