Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iPad 3 z LTE w USA, 3G dla reszty świata oraz Apple TV 3

· Wojtek Pietrusiewicz · 5 komentarzy

Joshua Topolsky donosi, że iPad 3, który ma dzisiaj być zaprezentowany, pojawi się w dwóch wersjach LTE na rynek amerykański (różne dla AT&T i Verizon). Do tego dojdzie bardziej tradycyjna wersja wyposażona w 3G obok najtańszego modelu Wi-Fi. iPad ma również otrzymać szybszy procesor A5X, ponieważ A6 pojawi się dopiero w iPhone’ie 5 — ma być za to więcej RAMu. Ekran Retina jest już praktycznie pewny, gdzie przy rozdzielczości 2048×1536 wzrok powinien odbierać go jak ekran w iPhone 4/4S.

Josh również twierdzi, że obok iPada ma zostać zaprezentowany drugi produkt — kolejna generacja Apple TV, również wyposażona w A5X. Ma obsługiwać 1080p, co prawdopodobnie oznacza, że w iTunes wkrótce pojawią się materiały video w tej rozdzielczości. AirPlay Mirroring również odegra ważną rolę przy premierze Mountain Liona, więc zdziwiłbym się gdyby FullHD nie było w tym trybie obsługiwane.

Informacja wyciągnięte przez Topolskiego od jego informatorów brzmią bardzo sensownie i prawdopodobnie — przede wszystkim nie będzie rewolucji, której każdy się doszukuje, a raczej zdrowy update hardware’u, który znacznie poprawi czytelność tekstu na iPadzie. W każdym razie będziemy dzisiaj z Wami na żywo nagrywali odcinek Nadgryzionych, komentując prezentowane produkty.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Skibol

  czekam na apple tv :)

 • E tam Apple TV, wszyscy czekają na nowego iPada!

 • Mariusz Sliwka

  Kurcze, mieszane uczucia, z jednej strony świetny aparat 5MP, ale jest cięższy i grubszy – to lipa i lekki zawód, ale słucham was i chyba wam się bardzo podoba, zero narzekań – światowcy:) bo wiadomo tylko Polacy narzekają :)

 • Mariusz Sliwka

  Ja liczyłem na coś takiego jak iPad 2 – 9 razy mocniejszy od od ipada 1, a tu co raptem 2 razy mocniejszy, to tak samo, spoko jak na samsunga, ale nie apple..

 • iosXuser

  czyli iPhoto na iPhone’a nie będzie :/