Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Kolejna plotka — iPad z OS X

· Wojtek Pietrusiewicz · 3 komentarze

Wczoraj MG Siegler opublikował interesujący artykuł na TechCrunch.com, a mianowicie sugeruje on, że Apple pracuje nad kolejną wersją iPada — większą, cięższą i pod kontrolą OS X zamiast iPhone OS. Próbuje również cytować bohaterów filmu Contact z Jodie Foster: „Po co budować jedno skoro można mieć dwa za te same pieniądze?

Problem w tym, że Apple na pewno ma już tablet na stole projektowym wyposażony w mocniejszy procesor, większy ekran i OS X. Zapewne ma też mniejsze wersje. R&D iPada w końcu rozpoczął się kilka lat temu — możemy śmiało przypuszczać, że Apple nie skupił swojej uwagi na jednym jedynym projekcie, tylko rozważał przynajmniej jeszcze jedną alternatywę.

Ponadto, powyższe zdanie wyrwane z filmu jest kompletnie nieadekwatne do sytuacji. Nawet jeśli Apple ma gotową produkcyją wersję iPad Pro z dokładnie takim samym ekranem, to procesor musi być inny. Tym samym cała elektronika w środku również będzie wymagała całkowitego przeprojektowania, włącznie z zupełnie innym modułem baterii. No chyba, że ktoś wierzy, że Apple pozwoli sobie na stworzenie trzeciego systemu operacyjnego obok iPhone OS i OS X?

Siegler ponadto insynuuje, że iPad Pro będzie wyposażony w ekran siegający nawet 15.4″. Przeznacznie miałby oczywiście odmienne, zastępując typowe laptopy, więc musiałby oferować dock w stylu obecnego iPada. Tylko, że ciężko mi wyobrazić sobie 2.5kg tableta trzymanego w ręce. Nawet opieranie go na kolanach nie będzie prostym zadaniem. Poza tym były już donosy o wzmacnianiu konstrukcji szkła obecnego iPada — większa wersja powodowałaby znacznie więcej kłopotów w tym zakresie.

Nie widzę takiego produktu w najbliższej przyszłości spod ręki Apple. Na pewno nie na piętach dopiero zapowiedzianego iPada. Przede wszystkim spowodowałoby to spore zmniejszenie jego sprzedaży; większość zdecydowanych wstrzymałaby swoje zapędy, aby zobaczyć czym tak naprawdę będzie nowe urządzenie.

Bullshit? A co Wy o tym sądzicie:

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.