Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Jeszcze lepsze wątkowanie maili w Mail 5 pod Lionem

· Wojtek Pietrusiewicz · 4 komentarze

 

Mail domyślnie składa otrzymane maila w wątki, nie widzimy jednak w nich naszych odpowiedzi jeśli odbiorca nie zawrze ich w swojej odpowiedzi. Można natomiast do aktualnie czytanej wiadomości włączyć (tymczasowo) tzw. Related Messages — do tego celu na pasku narzędziowym klikamy w drugą od prawej strony ikonę oznaczoną logiem koperty z kartkami pod spodem. Można tą funkcję również włączyć na stałę …W tym celu przechodzimy do preferencji Maila i w zakładce Viewing zaznaczamy opcję zgodnie z powyższym obrazkiem. Teraz wątkowanie będzie pełniejsze i automatyczne — odpadnie konieczność ręcznego jego uruchamiania.

Smacznego!

 

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Czyli już nie będzie trzeba w Mail wysyłać udw do siebie?

 • Przez IMAP nigdy nie trzeba było. To tylko kwestia wyświetlania, ale nie ma to nic wspólnego z folderem „Sent”.

 • Anonim

  Nie działa tak jak byśmy tego chcieli :)

  Do gmaila mam przypięte 3 inne konta – wszystkie wiadomości zapisywane są od razu w swoim folderze (oddzielny folder dla każdej skrzynki) z pominięciem odebranej.
  Nie dość że powiązania nie działają to jeszcze filtracja wiadomości zawodzi (dodałem kolorowanie wiadomości dla określonych adresów email).

  To o czym piszesz działa jedynie dla skrzynki odebrane lub (uwaga) innych wiadomości w zupełnie innych folderach – oczywiście gdy prawidłowo odpowiadaliśmy na maila.
  Wtedy i tylko wtedy gdy najdziemy na tą wiadomość i klikniemy z góry ikonkę pokaż/ukryj powiązania. Kliknięcie na coś innego wyłącza powiązanie.

 • Jak to nie trzeba było? Wszystkie tutki pisały (mowa o gmail imap), że aby uzyskać wątkowanie ala gmail (czyli powiązanie odebrane + wysłane) trzeba przy odpowiedzi wysłać do siebie UDW co też czyniłem i miałem substytut wątkowania gmail. Jeśli teraz Apple samo z siebie łączy wątki (co prawda z tego tekstu wynika, że nie łączy wysłanych ale powiązanych mejli) to OK.