Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iCloud — przenosiny i status

· Wojtek Pietrusiewicz · 23 komentarze

Miałem pisać cały elaborat na temat przenosin z MobileMe do iCloud, ale pozostanę na przypomnieniu Wam o zrobienie backupów. Cała reszta jest tak banalnie prosta, że zajęła mi pięć minut. Serio. Trwało to tak długo, dlatego, że dwie minuty zbierałem się z krzesła, aby podejść po iPada i dokończyć na nim proces.

A jeśli przypadkiem coś nie działa z iCloudem, to jego status możecie sprawdzić tutaj:

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Piotr Tobolski

  Nie potrafi dobrze zsynchronizować kontaktów z Google – dublują się adresy, a na iCloud nie ma w ogóle urodzin itp. Ogólnie ten iCloud taki biedny jest, że na 100% pozostaję przy Google w tej sprawie. Opcji jest szalenie mało nawet jak na Apple – już zbyt mało. Bieda także jest w braku dostępu przez POP3 do poczty (czyli także importu do Gmail). Za to podoba mi się adres w domenie @me.com i Photo Stream.

 • Dublowanie to wina Google. Opisałem tutaj jak to rozwiązać. Ja tam mam urodiny. Popatrz dobrze. ;-)

 • Chyba cała sprawa nie jest taka prosta. Ja upgradowałem do icloud mój głowny ID. Tego z @me.com się nie dało bo subksrypcja wygasła i wygląda na to że konto jest zawieszone forever. Chociaż jakbym chciał sobie włączyć synchronizację maili to i tak będzie krzyczał że mam założyć sobie konto w me.com po co skoro już jedno mam?
  Na razie kalendarze , urodzinki, notatki mam w gmailu sync a w icloud tylko dokumenty i aplikacje…muzyki poki co brak bo mam 10.6.

 • mnie już krew zalewa posiadam dwa ID w Apple z moimi danymi i kartą id mam 2 iCloud oczywiście wchodzę na nie z innym ID i hasłem ? już mnie to denerwuje o irytacji nie wspomnę.To wynik przeniesienia z MobileMe do iCloud . Pewnie nie można mieć na te same dane, kartę kredytową  drugiego ID ale ja mam :( a nie chce. Macie złoty środek ? 

 • Kamil Dobrosielski

  a ja mam pytanie co z rzeczami z iDisku i czy nadal można się zalogować do mobileMe

 • Anonim

  A czemu do iCloud założyłeś drugie AppleID? Ja też miałem nieprzedłużone me.com i przyblokowany dostęp, ale jak ruszyło iCloud to tym samym AppleID w domenie @mc.com logowałem się w iCloudzie. Dzięki temu nie mam dwóch różnych. 

 • bo jak wpisywałem ten z MobileMe to mówił że jest zajęty i nie mogłem korzystać z iClod

 • No ja teraz doszedłem do tego jakim cudem przenieść nieaktywne me.com na iclouda i w efekcie mam 2 icloudy bo wcześniej przeniosłem stare ID do iclouda i moj glowny Apple ID to teraz email na gmailu. Czyli teraz co..można ustawić swoje główne ID w itunes na maila me.com i mialbym wszystkie purchasy w itunes na me.com czy będzie brzęczał przy update że „email already exist”?

 • Anonim

  Ja miałem to samo, mi subskrypcja wygasła a moje główne AppleID jest to w domenie me.com. Nie przeszkadzało to w niczym, żebym nim dalej posługiwał się w iCloud. Jak ruszyło iCloud, włączyła się możliwość zalogowania do me.com. W me.om co prawda nie ma już żadnej funkcjonalności oprócz zarządzania kontem, które przekierowuje pod poniższy adres:
  https://appleid.apple.com/pl_PL/signin

  Możesz się tam zalogować i zmienić swój główny email. Żałuję, że wcześniej nie znałem tego linku, tam można zmienić wszystkie informacje, jak maile, numery telefonów, hasła itp. Wszystkie maile z podsumowaniem zakupów szły na mail w domenie me.com a mogły iść na zupełnie inny adres, którego używam.

 • Teraz pisze do nich niech to zrobią bo nie chce 2 kont z moimi danymi a jedno konto ,zobaczymy co odpiszą.

 • logujesz się na MobileMe i masz to co miałeś , iDisk nie ruszony oraz galeria reszte masz na iCloud 

 • Anonim

  Trzeba było sie tym loginem logować a nie rejestrować.

 • Anonim

  SMS – międzynarodowy?
  W mojej historii połączeń, po instalacji nowego iOS5 pojawił się taki komunikat:13.10.2011 – 00:13:27 –  447537410247 – SMS międzynarodowy 1 szt.Czy ktoś wie co to za SMS? Nie ma go w wysłanych SMS w iPhone 4. Koszt 9.50 zł

 • Najprawdopodobniej jest to sms który aktywuje FaceTime…

 • Anonim

  Dzięki. Tylko, że mam wyłączone i jeszcze nie korzystałem. Chyba, że przy instalacji samo się jakoś aktywuje.

 • Wyłączą dopiero w czerwcu 2012 czy jakoś tak. Reszta jak napisał @facebook-100000421860582:disqus .

 • Od FaceTime, ale dlaczego 9.5 PLN to nie mam pojęcia. U mnie kosztowało to kilka gr.

  Jednorazowo wysyła celem aktywacji usługi jak się rejestruje nr tel zamiast maila.

 • dokładnie

 • Masz racje tylko przy logowaniu miałem odpowiedź login nie poprawny czy jakoś tak i nie mogłem tego uczynić .

 • Anonim

  Też się dziwię. Przy aktywacji iPhone 4 wysłało mi dwa SMSy, ale było to po 0.50 zł. A teraz 9.50. Nie wiem co to jest zwłaszcza, że jak pisałem nie ma w wysłanych. A jeśli to aktywacja FaceTime to jest to jednorazowa opłata, czy za każdym razem gdy włączę? Teraz mam wyłączone.

 • Bartosz Myszkowski

  Czy ktoś wie jak można teraz po przeniesieniu się na iCloud nadal korzystać z Bank To My Mac w połączeniu z Time Capsule? Jak miałem mobile me to bez względu gdzie się znajdowałem miałem dostęp do plików zapisanych na mojej Time Capsule. Po przeniesieniu się na iCloud nie mogę się już zalogować do Time Capsule :(  Działa ona jedynie w mojej domowej sieci czyli jak zwykły standardowy dysk zewnętrzny :(

 • Back to my Mac ustawiasz w panelu iCloud w preferencjach systemowych.

 • Bartosz Myszkowski

  Back to my Mac działa ale z tego co zauważyłem tylko pomiędzy komputerami, które korzystają z iCloud. Z tego co wyczytałem to iCloud nie działa z Time Capsule :(  i tu właśnie moje pytanie, czy znacie sposób aby połączyć się z Time Capsule tak jak to było możliwe używając mobileme i Back to my Mac?