Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Tak wygląda iCloud beta przez WWW, w stylu iOS 7

· Wojtek Pietrusiewicz · 8 komentarzy

Dostęp do iCloud przez WWW jest z nami prawie od samego początku. Na szczęście nigdy specjalnie nie miałem potrzeby z niego korzystać. Z mojego punktu widzenia to przede wszystkim narzędzie do skorzystania z Find My iPhone gdyby stało się najgorsze1 lub gdybym przypadkiem nie miał ze sobą iPhone’a, iPada lub Maka — ciężko sobie wyobrazić taką sytuację, ale zakładam, że jest możliwa. Apple w każdym razie uaktualnił wygląd serwisu i poniżej możecie zobaczyć jak będzie wyglądał w przyszłości.

iCloud beta iOS7-style 02

Tak wygląda strona zaraz po zalogowaniu się.

iCloud beta iOS7-style 03

Apple Mail.

iCloud beta iOS7-style 04

Kalendarz w wersji z bocznym paskiem.

iCloud beta iOS7-style 05

Kalendarz w trybie bez bocznego paska.

iCloud beta iOS7-style 06

Notatki. Ikona aplikacji jest tragiczna.

iCloud beta iOS7-style 07

Przypomnienia. Niewiele lepiej pod względem ikony.

* * *

Rewolucja w wyglądzie iOSa, pierwsza od jego debiutu w 2007 roku, jeszcze pod nazwą iPhone OS, dotknie wszystkich już niedługo. Keynote jest rzekomo planowany na 10 września tego roku — jeszcze ciut ponad trzy tygodnie i ostateczne potwierdzenie dostaniemy zapewne w pierwszym tygodniu przyszłego miesiąca. Pytanie co stanie się z OS X w odsłonie w 2014 roku — patrząc na kierunek obrany przez Apple, spodziewałbym się, że OS X spotka ten sam los. Podgląd tego czego możemy się spodziewać już mieliście, tutaj.

 1. Odpukałem trzy raz w niemalowane.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • BMBM

  A mi się podoba i ikona notesu, jak i cała reszta.

 • zanskar

  „Pytanie co stanie się z OS X w odsłonie w 2014 roku — patrząc na kierunek obrany przez Apple, spodziewałbym się, że OS X spotka ten sam los.”

  Ten sam tragiczny los… Ja rozumiem wywalanie skeumorfizmu, ale czemu TAK? Paskudne ikony, paskudne gradienty, typografia jeszcze ujdzie ale szału nie robi. Ja to piszę o Apple? W życiu bym nie pomyślał że tak się stanie :/

 • Stanisław Olszak

  Ciężko w tej sytuacji powiedzieć, że Larry Ellison kompletnie się mylił mówiąc ostatnio o przyszłości Apple.

 • Coś konkretnego masz na myśli z jego wypowiedzi?

 • Stanisław Olszak

  Sama wypowiedź, a dokładniej fragment, który krąży od kilku dni po sieci, jest mało konkretna(albo raczej nie mówi wprost). A ja mam na myśli tylko tyle, że mnie, osobiście jako odbiorcy taki kierunek zmian UI się nie podoba. Jeśli takich osób będzie więcej, to chociaż nie jestem zwolennikiem cyklicznie pojawiających się tez o updaku Apple, to obawiam się, że ostatecznie może zacząć się to przekładać negatywnie na samą firmę.
  Daleki też jestem od stwierdzenia, że wszystko co do dobre w Apple było zasługą Steve’a Jobs’a i razem z nim się skończyło. Jednak zwłaszcza w ciągu ostatniego roku Apple przeszło spore zmiany i nie wszystkie na lepsze. Stąd, nie mogę kompletnie odmówić wypowiedzi „Apple with Steve Jobs, Apple without Steve Jobs” prawdy.

 • Steve też nie był nieomylny. Tylko po jego śmierci przymyka się na to oko.

 • Stanisław Olszak

  Nie był i bywało, że mijał się z prawdą. Znalazłem nawet świetną kompilację ilustrującą niektóre sytuacje ;)

 • Pat Radomski

  a mi się podoba, tymbardziej, mam nadzieje, że mail przestanie mulić w końcu.