Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Robienie ludzi w balona

· Wojtek Pietrusiewicz · 22 komentarze

Zaczyna powoli mnie rozśmieszać sytuacja wśród pojawiających się, jak grzyby po deszczu, tabletach. Pierwszym godnym konkurentem był Xoom, o którym pisałem już jakiś czas temu. Teraz z kolei w końcu dotarły zapowiadane od dawna PlayBook (RIM) oraz LG G-Slate z Androidem, któremu najbliżej do tego pierwszego.

PlayBook wielokrotnie sprzedawany był reklamowany jako produkt dla przedsiębiorstw. Play…Book. Dla poważnych przedsiębiorstw. Widzicie problem z nazwą? Mniejsza jednak o to … Nie do końca rozumiem jak tablet, który nie ma nawet klienta email, kalendarzy ani kontaktów, jeśli ktoś nie jest wyposażony w telefon BlackBerry, ma być przeznaczony dla poważnych klientów. Aha … nie wystarczy jakikolwiek BB — musi być nowszy niż bodajże 8300 z OS 5.0.

LG G-Slate z kolei sprzedaje się z kamerą 3D. Materiał możemy oglądać w zbędnym wymiarze za pomocą takich kolorowych okularów z minionej epoki. Powodem włożenia tego wątpliwej wartości bajeru to chyba tylko fakt, że można się pochwalić nim na pudełku. Szkoda tylko, że bardzo wiele osób nabierze się na tego typu chwyty marketingowe …

Największym problemem tabletów z Androidem 3.0 będzie kłopot z rozróżnianiem poszczególnych modeli. Umówmy się, że wszystkie w zasadzie będą miały zbliżony design i jedyne co zostaje producentom to pchanie kolejnych megapikseli, kamer, kości pamięci czy szybsze procesory, zupełnie pomijając to co jest ważne i jednocześnie nie mając na to większego wpływu.1 Chodzi oczywiście o wszystkie dodatkowe atuty — sklep z aplikacjami, w którym jest spory wybór narzędzi do pracy, integrację całości z naszymi multimediami, możliwość przenoszenia naszej konfiguracji na kolejne modele, bezproblemowe backupy i wiele więcej.

Życzę Google’owi jak najlepiej, ale webOS na TouchPadzie2 obecnie rozkłada go na łopatki. Mam tylko nadzieję, że Apple i iOS wkrótce będzie miało godnych konkurentów, aby ten segment rynku szedł do przodu. Skorzystają na tym wszyscy …

  1. Przynajmniej dopóki Google nie rozluźni restrykcji.
  2. Na podstawie tego co widziałem.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.