Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Android nadal traci rynek do iOS

· Wojtek Pietrusiewicz · 5 komentarzy

To taki mały przytyk w tytuł, który pojawił się dzisiaj na Spider’s Web — otóż Przemek pokazuje jak to Android niszczy iOS w kategorii smartphone’ów. Faktycznie różnica jest spora, jednak musimy pamiętać, że system Google’a również znajdziemy na telefonach za złotówkę. Wiele osób kupuje takie aparaty i traktuje jako telefon nigdy nawet nie zdając sobie sprawy z tego, że może znacznie więcej. Ma służyć do dzwonienia i odbierania SMSów. Serio — nawet znam kilku takich osobiście, z LG GT540 czy jak mu tam. Mniejsza jednak o to, przecież iOS pewnie też ma użytkowników, którzy go kupują dla loga z tyłu i nie korzystają zupełnie z App Store.

ComScore dzisiaj obudził się z letargu i w końcu opublikował cyferki porównujące nie tylko smartphone’y, ale zawarł również wszelkie iPady i iPody touch, wraz z podobnymi urządzeniami z Androidem, włączając oczywiście w to tablety typu Samsunga Galaxy Tab. Liczby dotyczą niestety tylko USA …

Initial research indicates that Apple’s iOS platform, which resides on iPhones, iPads and iPod Touches, has a combined platform reach of 37.9 million among all mobile phones, tablets and other such connected media devices, outreaching the Android platform by 59 percent.

Z tych danych wynika, że iOS ma blisko 38 milionów użytkowników przy niecałych 24 milionach na Androidzie. Wiele razy mówiło się, że właściciele iPadów to w znacznej większości wielbiciele Apple, jednak raport ComScore przeczy tej teorii. Otóż tylko 27% właścicieli tabletów ze znakiem jabłka ma telefony tej samej firmy. 17.5% przypada właścicielom BlackBerry, 14.3% ma Samsungi, 12.1% telefony LG, 9% Motorole i 3.4% nadal korzysta z fińskiej Nokii.

Ja niestety podpadam pod tą teorię, że to Apple fanboys kupują iPada …

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.