Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Foursquare 3.0 #4sq i Amex

· Wojtek Pietrusiewicz · 2 komentarze

Dzisiaj rano zastało mnie obiecane wczoraj uaktualnienie do wersji 3.0 Foursquare — serwisu społecznościowego bazującego na geolokalizacji. Korzystam z niego od mniej więcej Q2 2010 i na początku traktowałem to bardziej jako zabawę — zdobywanie kolejnych punktów i zostawanie burmistrzem popularnych miejsc było uzależniające. Z czasem element zabawy znudził mi się i znacznie bardziej interesowały mnie informacje zostawiane przez innych w różnych lokalach. Przynajmniej dwukrotnie ostrzeżenia przed pewnymi restauracjami skłoniły mnie do zmiany planów wieczorowych. Na dwa dni przez SXSW jednak pojawiła się nowa wersja 4sq z możliwościami mającymi przywrócić blask zabawie, co zapewne zostanie docenione przez ponad 7 milionów użytkowników. Tak … 4sq zbliża się już do ośmiu.

Pierwszym nowym elementem jest zakłada Explore, które ma za zadanie ułatwić wyszukiwanie interesujących miejsc. Algorytmy są dosyć skomplikowane i biorą pod uwagę wszystko od częstości odwiedzania pewnych miejsc poprzez preferencje znajomych, a kończąc na tym czy jest to dzień pracujący czy nie. Możliwość wyświetlenie rekomendowanych lokali na mapie też znacząco ułatwia orientację …

Kolejną nowością w zakładce Places jest możliwość wyświetlenia specjalnych ofert w określanym przez nas promieniu (w km). Mój rejon został zdominowany przez promocyjne wpisy Sony o jakimś pokazie technologii 3D, ale znalazłem również lokal gdzie co trzeci check-in promowany jest darmową kawą. Potencjał istnieje i tylko czas pokaże jak szybko zostanie wykorzystany przez właścicieli lokali. Przebudowana została też zakładka z punktami. Jest teraz znacznie bardziej estetyczna, a punkty będziemy również zdobywali za większą ilość rzeczy.

Przy okazji 4sq podpisał umowę z Amexem na powiązanie karty kredytowych z kontem. Zaletą tego ma być ułatwiony dostęp do specjalnych ofert — wystarczy przeciągnąć powiązaną kartę przez terminal. Program jest w fazie testów i Foursquare nie otrzymuje z tego tytułu żadnych pieniędzy na dzień dzisiejszy, ale niewątpliwie może to być jedno ze źródeł finansowania w przyszłości.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.