Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Future Checkin — automatyzowanie Foursquare

· Wojtek Pietrusiewicz · 3 komentarze

Sześć dni temu pisałem o aplikacji do automatycznego logowania nas w danej lokalizacji. Program zwie się Future Checkin i … nie spełnia pokładanych w nim nadziei.

Sama aplikacja jest banalnie prosta — możemy ustawić czy ma nas automatycznie logować do miejsc ulubionych, które przy okazji wypadałoby dodać do listy, oraz miejsc w których niedawno byliśmy. Można też wybrać oba warianty. Problemy dopiero zaczynają się, gdy dwa miejsca, w których często bywamy znajdują się bardzo blisko siebie. Przykładem może być serwis BMW w Warszawie oraz CH Panorama — dzieli je kilkadziesiąt metrów. Program po odliczeniu trzech minut w danym miejscu, zapisuje nas do niego. Wpadłem akurat na zakupy do delikatesów we wspomnianym centrum handlowym (pyszna szynka parmeńska tak na marginesie!) i FutureCheckin zapisał mnie prawidłowo. Jednak wychodząc z zakupami przypomniał sobie o ulubionej (w dużym cudzysłowiu) lokalizacji obok i kolejnym check-inem zadał cios — Będę Miał Wydatki

Problem został przy okazji pięknie zilustrowany na moim Twitterze — dwa wpisy dzielą zaledwie dwie minuty. Program nie spisuje się zatem idealnie — to już ustalone. Drugim jednak problemem jest zużycie baterii przez GPS pracujący cały czas w tle. W zaledwie kilka godzin (czytaj: mniej niż 3) bateria zjechała do <55% swojej pojemności. Takie wartości normalnie uzyskuję dopiero wieczorem. Nadaje się to na szybkie wyskoki na miasto, ale przy dłuższych warto pamiętać o wspomnianym w poprzednim wpisie Kill Switch.

Podsumowanie

Dodając miejsca do ulubionych w Future Checkin, warto zwrócić uwagę aby były one oddalone od siebie przynajmniej o kilkaset metrów. Niestety to nie koniec uwag — stojąc w korku możemy zostać omyłkowo zapisani do lokalizacji nieopodal nas. Poza tym to istny pożeracz baterii, ale chociaż ma możliwość regulowania częstości logowania pozycji GPSem — tyle, że suwak nie posiada skali, więc nie wiadomo na ile tą częstość zmieniamy.

Program ma potencjał, ale to jeszcze nie to. Czekam na update lub konkurencję.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.