Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Sparrow w Mac App Store już niedługo

· Wojtek Pietrusiewicz · 15 komentarzy

Sparrow, mały i minimalistyczny klient GMaila nadchodzi i wkrótce powinień pojawić się w Mac App Store — został już zgłoszony.

2 versions of Sparrow will be released. They’ll both be available in the Mac AppStore and on our website:

Paid: Sparrow will cost $24,99 but early birds will benefit from the $19,99 introductory price.
Free: Sparrow Lite will be ad-supported. Carbon Ads is providing the nice ads you have certainly seen in the latest Beta version. The free version will allow one-account creation only.

Zgodnie z dzisiejszym wpisem na blogu twórców Sparrow, aplikacja będzie dostępna w dwóch wersjach: darmowej z reklamami i możliwością dodania jednego konta, oraz płatnej za $25. W początkowym okresie promocji będzie do kupienia za $19.99.

No to wykrakałem dzisiaj rano

P.S. Nowa ikona na szczęście jest znacznie ładniejsza od tej w becie!

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Ja na razie korzystam głównie z jednego konta, a reklamy są w becie i mnie jakoś nie rażą, więc początkowo zostanę przy darmowej wersji. Jednak jeśli będę miał w przyszłości więcej niż jedno konto i będzie ono obsługiwane przez Sparrow, to na pewno zakupię, bo aplikacja jest rewelacyjna. Jakby jeszcze dodali do niej zarządzanie filtrami/rules oraz smart mailboxes to moim zdaniem będzie bić Mail.app na głowę.

  PS: A nowa ikona mi się nie podoba. Ta co jest teraz jest dużo fajniejsza.

 • W becie możesz reklamy wyłączyć w preferencjach. :-)

  Obecna jest OK poza kolorem, który jest tragiczny!

 • NiLok

  Obawiałem się momentu, gdy Sparrow wyjdzie z bety. Reklamy mi w ogóle nie przeszkadzają, ale jeśli już są one wyświetlane, to wolałbym mieć do dyspozycji wszystkie funkcje aplikacji (przykład: NetNewsWire lub Echofon). Mam akurat dwa konta w Gmailu (wprawdzie jedno z nich jest podpięte pod drugie, ale jednak wolę mieć włączone oba osobno) i ograniczenie w darmowej wersji do korzystania tylko z jednego mnie nieco odpycha. Sparrowa na pewno wypróbuję, ale najprawdopodobniej będę korzystał, jak do tej pory, tylko z systemowego Maila.

 • Już wiem, i wyłączyłem :-) Ale i tak nie przeszkadzają one tak bardzo. A mi właśnie ten kolor się bardzo podoba, choć każdy gust ma inny ;-)

 • Z tą ceną to chyba trochę przesadzają, podobna aplikacja w AppStore nie przekroczyłaby 5$, a podejrzewam (no dobra, częściowo zgaduję), że nakład pracy jest podobny.

  Jak ktoś lubi interfejs GMaila to polecam Mailplane.

 • NiLok

  przepraszam za offtop, ale na paru blogach (w tym oczywiście Twoim) zauważyłem nieco inny wygląd okienka do wpisywania komentarzy w disqusie. coś ustawiałeś w panelu czy stopniowo wprowadzają ten wygląd do kolejnych serwisów/blogów (porównaj sobie np. ze Spider’s Web, tam jest „stary” wygląd)?

 • Mam nadzieję że 1.0 w końcu będzie obsługiwać Yahoo!
  Nowa ikonka całkiem spoko ale spodziewałem się raczej czegoś bardziej podobnego do nowych ikonek od Apple (app store, quicktime x) liczyłem na podobną kopertę co w becie z cieńszymi białymi brzegami i ten nowo applowski niebieski kolor.

  Z ceną trochę przesadzili, wg mnie powinno to być $9.99 ale biorąc pod uwagę to że zarabiać ciągle będą tylko na free app a na pełnej wersji zarobią tylko jednorazowo to hymm… Trochę odepchną tą ceną ale za to będą mieli więcej pobrań free a ludzie którzy kupią appsa już zostaną z nimi na dobre,będą mieli wsparcie do śmierci i za jakiś czas zapomną o tej cenie :D

  Oby więcej takich minimalistycznych appsów są piękne, czuję że OS X Lew będzie cały otoczony minimalizmem od developerów i samego Apple ;)

 • Co do ceny to twórcy zauważyli, że ludzie uważają ją za zbyt wysoką i rozważają jej obniżenie jeszcze przed wypuszczeniem programu, czyli jest szansa, że jednak będzie on tańszy niż te 20$.

 • Zajęło mi to 4 godziny. Nic nie mów. *facepalm*

 • Mam nadzieję, że masz rację.

 • NiLok

  oj, aż tak? ale nie wiem czy chodzi nam o to samo. kumpel dopiero co zainstalował disqusa u siebie na WordPressie i też ma taki fajny box do wpisywania tekstu i podobnie wyglądające komentarze (wprawdzie bez awatara, ale belka praktycznie jak u Ciebie).

  w każdym razie nieźle to wygląda. :)

 • Bo to nowa opcja … można wybrać sobie pomiędzy dwoma motywami teraz … kiedyś był tylko jeden (ten stary).

  4 godziny wprowadzałem zmiany w CSSach, aż przypadkiem odkryłem ten nowy motyw i po prostu go uruchomiłem.

 • nevoX

  Powtórzę to co powiedzieli moi poprzednicy: za drogo, a jeśli już wersja z reklamami (które również jakoś bardzo nie rażą) to tylko z pełnoprawnymi funkcjami. Przy obecnej sytuacji będę chyba zmuszony wrócić do Mail.app, a już tak przyjemnie mi się pracowało ze Sparrowem ;/

 • @Yasiek powyżej pisze, że twórcy być może ją obniżą.

  Co jak co, ale 30-60 PLN za aplikację, którą facet pisze kilka miesięcy to nie jest dużo.

 • Pingback: Sparrow Lite już w Mac App Store | Makowe ABC()