Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Twitter vs. Tweetie vs. Sparrow [ankieta]

· Wojtek Pietrusiewicz · 11 komentarzy

(Od lewej) Twitter for Mac, Sparrow, Tweetie -- klik powiększa

Trzy minimalistyczne aplikacje. Trzy różne podejścia do interfejsu. Który Wam najbardziej się podoba?

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • „Trzy różne podejścia do interfejsu.” – tu miała być ironia? ;) Ja korzystam z Twitter for Mac, bo jest aktualny ;)

 • i to jest trudne pytanie :)

  Wszystko zaczęło się od genialnego, jak na czas swojego debiutu, interfejsu tweetie.

  Twórcy sparrow zainspirowali się Tweetie ale o ile w sensie wizualny stworzyli bardzo ładną aplikację, o tyle nie mają tej lekkości i innowacyjności w podejściu do user experience, którą ma Loren Brichter (twórca Tweetie a obecnie Twitter for Mac).

  Twitter for mac jest z kolei cholernie cukierkowo-iOS’owy ale mam wrażenie, że jest to oczekiwanie szefostwa twittera, a nie samodzielna decyzja Brichtera.
  Natomiast jeśli idzie o przyjemność z używania (zwłaszcza po włączeniu ukrytych funkcji) to jest programem idealnym i czuć w nim bardzo świeże i ciekawe podejście do ux nane z Tweetie.

 • ;-)

 • Też mam takie odczucia. Nie leży mi w Sparrow tylko brak oddzielenia poszczególnych maili. Twittera z kolei świetnie obsługuje się trackpadem … ale brakuje mu kilku funkcji z Echofon.

  Najbardziej jednak podoba mi się Tweetie … można już rzecz, że klasyka?

 • NiLok

  to, co najbardziej urzekło mnie w Sparrow, to… okno tworzonego maila, a szczególnie jego górna część z polami adresu, tematem itd. poza tym, aplikacja sama w sobie jest ładna, ale trudno jest zauważyć maile, które omijają skrzynkę Odebrane i wpadają prosto do folderów oznaczonych etykietami.

  Tweetie mi nie przypadło do gustu, natomiast Twitter for Mac to jest dla mnie cudeńko. gdyby jego wygląd wrzucić do Echofona, to otrzymamy idealną aplikację do obsługi tego serwisu (z założeniem, że Echofon zyskałby jeszcze funkcję „tweet from anywhere” ;)).

 • Nie jestem w posiadaniu Maka, ale zdecydowanie postawiłbym na oficjalną apkę od Twittera. Mimo swojej cukierkowatości i nawiązań do iOS-a dla mnie jako jedyna prezentuje się zupełnie jak aplikacja, która cały czas przewija się po pulpicie, w większości czasu pozostając widoczną, której się nie zamyka. Belki i buttony zostawmy rozbudowanym kuzynom – tutaj chodzi przecież tylko o wysyłanie i odbieranie statusów Twittera :)

 • Widzę, że jestem w mniejszości jeśli chodzi o design. Funkcjonalność Twitter for Mac prawie super – kilku rzeczy brakuje, ale mam nadzieję, że się pojawią.

 • Z tego co mi przyszło do głowy, to mógłbyś do porównania jeszcze wrzucić Clarity (fakt, że te 3€ kosztuje). Tak BTW, bardzo brakuje właśnie jakiejś porządnej aplikacji obsługi Facebooka… Do Twittera jest tego mnóstwo. Wiem, że jest dużo mniej skomplikowany od FB, ale jednak…

 • Link?

 • Fuj dla mnie pod względem design no i rozmiar nie ten … :)