Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

CoverSutra 2.5 z Mac App Store

· Wojtek Pietrusiewicz · 9 komentarzy

No i stało się. Pierwsza gotówka1 wydana. CoverSutrę w wersji 2.0 opisywałem jakiś czas temu i Sophie była na tyle miła, że dla Was udostępniła nawet darmowe licencje.

Obecnie w Mac App Store dostępna jest wersja oznaczona numerem 2.5. Główna zmiana to przede wszystkim większy artwork na pulpicie — teraz do dyspozycji jest 250×250 pikseli co w przypadku ekranu 2560×1440 wygląda znacznie lepiej. Jeśli klikniecie w screenshota obok to zobaczycie jak nowa CS wygląda w 1:1.

Jest też opcja uruchamiania programu wraz ze startem iTunes. Zamyka się również z nim, więc teoretycznie nie zajmuje niepotrzebnie pamięci, ani nie śmieci desktopu co może mieć znaczenie przy ekranach o niższej niż mojego rozdzielczości. Integracja z Last.fm oczywiście funkcjonuje prawidłowo.

Sophiestication tylko w Mac App Store

Sophie na swoim blogu napisała, że chce zrezygnować całkowicie z utrzymywania własnego sklepu internetowego i stąd brak możliwości uaktualnienia dla obecnych klientów. Cenę za to obniżyła do €3.99 — nie jest to wygórowana kwota i za Sophie stwierdzam, że warto zapłacić chociażby po to, aby w przyszłości mieć kolejne update’y.

Dziwne zachowanie CoverSutra po instalacji

CoverSutra zainstalowała mi się do katalogu /Applications/... Coversutra/Coversutra.app. Plik i sam folder są dodatkowo zablokowane, co zdradza Get Info w Finderze. Niestety nie mogę przenieść programu po prostu do /Applications. Co ciekawe, nowy Twitter.app również jest zablokowany, ale po podaniu hasła administratora można go bez przeszkód przenosić. Jak ktoś ma jakiś legalny sposób na rozwiązanie tego problemu (bez hacków Terminalowych proszę) to proszę o komentarz.

  1. Wirtualna przez 54 dni dopóki mi karta nie „zejdzie”.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.