Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Twitter for Mac — MacHeist Super Secret prefs

· Wojtek Pietrusiewicz · 3 komentarze

Dawno temu, za górami, za lasami, MacHeist obiecał betę Tweetie dla klientów nanoBundle. Niestety, Atebits został kupiony przez Twittera, Loren zaczął pracę nad Twitter for iPad i dopiero dzisiaj otrzymaliśmy obiecany prezent.

Kupiona w pakiecie licencja na betę Tweetie uruchamia nowe, ukryte funkcje Twitter for Mac i ukazuje się nam taki oto ekran. Sama procedura otworzenia okna do wprowadzenia licencji jest też bardzo ciekawa — wchodzi się do menu Help i wciska CTRL + ALT + CMD.

Następnie po wejściu w preferencje pojawia się takie oto Super Secret menu. Po kolei zatem:

  • User timeline avatar derepeater powoduje, że przeglądając Tweety danego użytkownika widzimy tylko jeden avatar zamiast taki sam przy każdym wpisie.
  • Scroll over window … spisuje się rewelacyjnie — rozpoczęcie scrollowania w Twitterze uaktywnia okna i automatycznie umożliwia to stosowanie gestów — bez tego trzeba najpierw kliknąć w okno Twittera.
  • Type anywhere otwiera okna jak tylko zaczniemy cokolwiek pisać na klawiaturze przy aktywnym oknie Twittera. Jeden skrót klawiszowy lub dwa kliki myszką mniej. Miodzio!
  • Hide app in background — po przełączeniu się na inną aplikację Twitter jest automatycznie ukrywany.
  • Compose windows float over all windows powoduje, że okno w którym piszemy Tweeta nie schowa się nieopatrznie pod czymś innym.
  • ESC closes compose windows uaktywnia klawisz ESC do zamykania okien z nowymi Tweetami.

Można jeszcze zmieniać kolor linków — w moim przypadku ustawiłem na niebieski z Makowego ABC.

@ewqaewqa marudna dzisiaj jakoś. ;-)

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.