Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iPhone 4 jednak nie ma problemów z anteną

· Wojtek Pietrusiewicz · 8 komentarzy

iPhone 4 jest w USA szeroko krytykowany przez wiele osób dlatego, że nie potrafi utrzymać połączenia przy najdelikatniejszym ruchu powietrza wokół niego. Żartów na jego temat powstało sporo, łącznie z naklejkami na łączenie anten z odpowiednim napisem zachęcającym do naciśnięcia celem zakończenia rozmowy. Zresztą w Polsce jest niewiele lepiej — mam znajomych, którzy mają iPhone’y w Erze i Orange, które również nie sprawują się najlepiej. Sam natomiast w Plusie nie narzekam1. Pisałem o tym zresztą już kilka miesięcy temu: „iPhone zrywa połączenia”.

Michael Arrington z TechCrunch kiedyś mocno skrytykował iPhone’a, zamiast skupić swoją uwagę na sieci, z której się łączy. Wkurzył mnie wtedy na tyle, że mu odpisałem co o nim myślę. MG Siegler natomiast, dwa dni temu, opublikował wpis pt. „An American iPhone in Paris”. Pisze w nim:

But there was something peculiar about my iPhone in Paris. It actually worked. Like it was supposed to. All the time. And it doesn’t take a genius to figure out why: there is no AT&T in Paris.

Szok, że coś może funkcjonować prawidłowo musiał być doprawdy duży.

The coverage was so good, in fact, that the iPhone worked on the subway in Paris. Yes, I could both place calls and surf the web while underground. Considering I haven’t been able to hold a call above ground in San Francisco for about 2 years now, this is truly amazing.

Może w Polsce też się kiedyś doczekamy nadajników w metrze?

Still, if AT&T is able to offload some of the iPhone weight in major metropolitan cities to Verizon (something which seems likely), there’s reason to hope the coverage will improve for the iPhone across the board.

Obawiam się jednak, że dopóki AT&T nie zainwestuje w swoję infrastrukturę to nawet konkurencja w postaci Verizon mu nie pomoże. Cieszmy się, że w Polsce sieci komórkowe są przyzwoite, a przynajmniej niech cieszą się Ci co są w Plusie.

 1. Niestety mi za to nie płacą.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • No właśnie, dobrze, że dopisałeś ostatnie zdanie. Ja mam iPhone’a w Orange i klnę na czym świat stoi. Generalnie operator nie przewidział, że użytkownicy będą chcieli rozmawiać w środku budynków.

 • Dominik z iMaga ma 4-kę w Orange — zawsze nas rozłącza. Norbiego w Erze i dwóch kumpli też. Masakra.

 • Zauważcie, że tylko iPhone ma takie problemy z zasięgiem w Orange. Na innych telefonach nic takiego się nie dzieje.

 • Oczywiście że nie! Ma je też moja Nokia E70, HTC HD7, Samsung Omnia 7 i wiele innych. Korzystam czasem z Orange i z każdym telefonem mam problem.

 • Najwidoczniej Orange na Górnym Śląsku ma bardzo dobrze rozbudowaną infrastrukturę, bo jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło mieć mały zasięg, albo stracić połączenie.

 • Tomasz

  Podam swój przykład.
  Gdy byłem w połowie wakacji w Londynie (głównie, aby odebrać iPhone’a od siostry :)) przez 2 tygodnie byłem połączony z Orange UK (przycięta karta Orange PL-roaming) i codziennie testowałem „antena gate” (wtedy dopiero zakupiłem iPhone’a i byłem bardzo ciekaw czy to naprawdę problem czy zwykły bullshit).

  Więc moje „testy wykazały”, że mój egzemplarz iPhone’a nie ma żadnego problemu z zasięgiem, czyli gdy trzymałem iPhone’a w „niewłaściwy sposób” zasięg spadał o jedną kreskę i to zawsze nie ważnie gdzie byłem i czy byłem w zasięgu EDGE czy 3G.
  Nie zdziwiło mnie to, ponieważ mój starszy 3GS, gdy trzymałem go w dokładnie ten sam sposób, co czwórkę też gubił jedną lub nawet więcej kresek.
  Więc w Orange UK problem nie istniał, gdy wróciłem do Polski nie było już tak wesoło ( do czasu 4.2.1).

  Tzn. U siebie w mieszkaniu mam zwykle 1-3 kreski 3G lub 4-5 EDGE.
  Gdy miałem iOS poniżej 4.2.1 I stykałem anteny mając 1-3 kreski 3G po kilkunastu sekundach pokazywało „Szukam…” , gdy miałem 4-5 kresek 3G spadało do 1 kreski i nie mogłem doprowadzić do „Szukam…”, to samo z zasięgiem EDGE.
  Czyli ewidentny problem z przełączeniem się pomiędzy sieciami.

  Teraz, gdy mam iOS 4.2.1 I stykam anteny mając 1-3 kreski 3G zasięg spada do 4-5 EDGE.
  Po prostu w iOS 4.2.1 Poprawiono przełączanie się po między sieciami 3G i EDGE wcześniej się nie przełączało tylko od razu było „Szukam…”.

  A jeżeli chodzi o zrywanie połączeń to na iPhone 4 zerwało mi połączenie dokładnie 3 razy (bardzo często rozmawiam, więc jestem tym zaskoczony), a na iPhone 3GS przynajmniej raz na dzień.
  Dodam jeszcze, że wszystkie te problemy występowały tylko i wyłącznie w domu, na zewnątrz nie tracę zasięgu nie ważne jak go trzymam.

 • Przemekwu

  Nokai N97 mini zrywala mi polaczenia w orange i playu jeszcze czesciej niz iphone.

 • Pingback: Trzymasz go źle, głupcze! | Makowe ABC()