Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

RockMelt — przeglądarka Facebooka? [uaktualniono]

· Wojtek Pietrusiewicz · 3 komentarze

Kliknięcie powiększa screenshot

Od kilkudziesięciu minut bawię się nową przeglądarką RockMelt i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Trwa obecnie faza beta, więc prawdopodobnie nie wszystko jeszcze działa, nie ma jeszcze wszystkich funkcji, a niektóre rzeczy nie odświeżają się prawidłowo — w końcu w trakcie testów to nic dziwnego.

RockMelt wyglądem jest bardzo zbliżony do Chrome. Zbudowany jest na bazie WebKit, więc możemy spodziewać się bardzo przyzwoitej wydajności i kompatybilności. Różnica polega przede wszystkim na zagospodarowaniu boczny pasków znajomymi z FB oraz feedami z prawej strony.

Okno "oderwane" od RockMelt

Dodałem przykładowo MakoweABC i jest wyświetlana lista wszystkich wpisów w formie zbliżonej do RSS. Defaultowo mamy tam naszego FB, powiadomienia FB i Twittera (można odpowiadać albo robić retweet, ale obecnie nie można napisać nowego tweeta). Wyskakujący pasek można również „oderwać” i wyświetlić jako osobne okno przy okazji umieszczając go tam gdzie chcemy. Chat FB może wtedy być prowadzony właśnie w takowym (jeśli otworzymy znajomego w nim).

Całość zapowiada się rewelacyjnie — już jestem fanem. Szkoda, że nie integruje się z MobileMe tak jak Safari. Brakuje na dzień dzisiejszy również pluginu do 1Password.

Chat na-Facebooku-nie-na-Facebooku

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.