Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Ekran iPhone 4 lepszy od konkurencji

· Wojtek Pietrusiewicz · 2 komentarze

Earlier this month Samsung released a new line of smartphones, the Galaxy S series, which use a new generation of displays dubbed „Super AMOLED.” These new displays promised to be brighter, less reflective, and consume less power than the previous generation of AMOLED, such as the display found on the Google Nexus One.

But despite the Super AMOLED’s incredible contrast and low screen reflectance, Soneria concluded that the iPhone 4 offers the best mobile display.

iPhone 4 prowadzi. 3GS niedaleko w tyle.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

  • Adie

    Ciężko coś powiedzieć o tych wynikach. w AMOLEDach zużycie energii jest zależne od tego co jest wyświetlane na ekranie. Im więcej jasnych pikseli tym większe. Nie od dzisiaj wiadomo że przy wyświetlaniu białego ekranu nawet zwykły LCD zużywa mniej energii. Osobiście myślę że jest remis. Z jednej strony żywsze kolory, lepszy kontrast i idealne kąty widzenia. Z drugiej strony mniejsze koszty produkcji, zużycie energii i zachowanie w jasnych warunkach. Oczywiście porównując SAMOLED do Retiny.

  • Osobiście patrzę na wyniki pod kątem własnego wykorzystania telefonu, a często patrzę na ekran na pełnym słońcu. Podobnie jest z plazmą, tyle że nie korzysta ona z baterii. W telefonie pobór prądu jest istotny.

    Po co mi dodatkowe frustracje? ;-)