Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Streaming z iTunes bezpośrednio do urządzeń iOS?

· Wojtek Pietrusiewicz · 2 komentarze

Od jakiegoś czasu istnieje aplikacja dla iOS, która umożliwia streamowanie filmów prosto z komputera do iOS — dotyczy to zarówno iPada jak i iPhone i iPod touch. Niestety wymaga zainstalowania kolejnego software’u na naszym komputerze.

Natomiast jeśli zdecydujemy się na rozwiązanie Apple to najpierw musimy podłączyć tablet lub telefon bezpośrednio do komputera, uruchomić sychronizację, czekać aż materiały przegrają się na mobilne urządzenie. Trzeba też oczywiście zadbać o odpowiednią ilość miejsca na ograniczonej ilości pamięci flash. Zdarza się czasami, że klip video musi być przekonwertowany … nie wszystko złoto co się świeci.

Muzyczne show Apple odbędzie się już w środę i wiadomo sporo, ale jednak nie wszystko. Być może plotki mówiące o streamingu filmów na nowe Apple TV / iTV w rzeczywistości mają tylko ziarno prawdy którym jest właśnie streaming? Może jednak powinniśmy spodziewać się bezpośredniego przekazu materiałów do naszych iUrządzeń po WiFi bez konieczności uprzedniej sychronizacji? W style Air Video, ale bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania?

Nie wiem jak Wam, ale znacznie ułatwiłoby mi to oglądanie podcastów na iPadzie …

Przypominam, że pod szyldem Mojego Jabłuszka (z Dominikiem i Norbim) będziemy prowadzili transmisję video i tekstową z imprezy Apple. Zapraszamy!

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.