Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Autocad pod OS X w październiku 2010r.

· Wojtek Pietrusiewicz · 6 komentarzy

Autodesk senior vice-president Amar Hanspal told the Financial Times that a Mac OS X version of its flagship software will be released by the end of October. Pricing will remain the same as the Windows version.

SVP Autodesk, Amar Hanspal, powiedział Financial Times, że wersja Autocada pod OS X pojawi się pod koniec października. Ceny pozostaną takie same jak dla wersji Windows.

W końcu — jeden z powodów, dla którego wiele osób musi pracować pod Windows, zostanie unicestwiony! Potencjalnym problemem pozostaje już tylko cena … oraz brak możliwości kupienia starszej i tańszej wersji, która działa równie dobrze jak nowa.

Źródło: AppleInsider
Więcej screenshotów:
AppleInsider

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Bogdan

  Starsza wersja AutoCADa jest dostępna tylko w okresie przejściowym i kosztuje dokładnie tyle samo co wersja nowa. Argument nietrafiony.

 • A jednak istnieje rynek wtórny, gdzie bardzo wielu znajomych zaopatrzyło się w starsze wersja Autocada — nowszych zwyczajnie nie potrzebują.

 • Bogdan

  Nie ma czegoś takiego jak rynek wtórny AutoCADa. Autodesk nie pozwala na transfer licencji z jednej firmy na drugą (poza wyjątkowymi sytuacjami typu zmiana formy prawnej spółki, przejęcie jednej przez drugą itp.). No chyba, że masz na myśli LT, ale to nie jest przedmiotem tego posta.

 • Nie wiem czy LT czy nie, ale wiem że w ten sposób kupowali. Być może jest tak jak mówisz, ale trochę ciężko mi w to uwierzyć. Poszperam w temacie jak znajdę chwilkę … a tymczasem dzięki za info i wracam do pracy. :-)

 • Bogdan

  Tu jest oficjalne stanowisko Autodesk w tej kwestii:
  http://bit.ly/9p7zTX

 • O dzięki za linka. Musiały być to w takim razie wersje LT lub ktoś nie przeczytał warunków licencji …