Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Recenzja iPad Camera Connection Kit (video)

· Wojtek Pietrusiewicz · 11 komentarzy

Dzięki uprzejmości Norberta, wczoraj w moje ręce wpadł iPad Camera Connection Kit. Cały czas czekam na swój, a w międzyczasie odmawiam płacenia 250PLN na aukcjach. :-)

Sam iCCK (iPad Camera Connection Kit) spisuje się zgodnie z reklamą — pobiera nasze zdjęcia z aparatu lub karty SD/SDHC i kopiuje je do iPada.  Pisałem o tym bardziej szczegółowo tutaj. Wadą jest potencjalnie fakt, że jeśli chcemy (a bardzo chcemy!) korzystać z iPada jako backup i przeglądarkę zdjęć z wyjazdu/pleneru/imprezy to zdjęcia należy również pozostawić na samych kartach pamięci — problemem jest konieczność wczytywania wszystkich miniaturek za każdym razem, łącznie z tymi już wcześniej zaimportowanymi.

Już wkrótce będę miał okazję sprawdzić iCCK w warunkach bojowych, więc na pewno zdam relację jak to wygląda w praktyce. Tymczasem zapraszam na video prezentujące funkcjonalność iCCK:

Jakość się poprawi jak YouTube skończy swoje prace.

PS. Po podłączeniu iPada do komputera, uruchamiany iPhoto i możemy bez problemów zaimportować zdjęcia (bez żadnych modyfikacji!) do naszej biblioteki. Powinno to oczywiście działać prawidłowo również z Aperture 3.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.