Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iPad — pierwsze wrażenia (video)

· Wojtek Pietrusiewicz · 12 komentarzy

Zapraszam do obejrzenia filmu z pierwszych wrażeń obcowania z iPadem, wraz z prezentacją w większości darmowych pozycji dla niego dostępnych. W pewnym momencie pokazuję również gameplay wspaniałego (dla mnie) Flight Control HD — recenzja wkrótce.

Przy okazji również zapraszam do przeczytania:

Makowe ABC — recenzja video Apple iPad on Vimeo — watch in HD

Przy okazji zapraszam do video recenzji u sąsiadów:

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Dzięki, za całą recenzje.
  Uzupełniła wszystko to co pokazał Paweł N z AB.
  Jedno jest pewnie prędzej czy później iPada nabędę.

 • ebeneben

  Świetna recenzja na taka czekałem

  poproszę tą tapetkę co pokazałeś pod koniec omawiania „obrazów” i masz ją chyba na pulpicie :)

 • „wygląda tragicznie” i „jest tego od cholery” – dodało nieco smaku całej video-recenzji ;) przez co nie była ona tak sztywna jak inne już wcześniej przeze mnie widziane. Dobra robota, jednak momentami brakowało mi komentarza, gdy coś robiłeś, zmieniałeś okna, ale i tak miło się oglądało. Cóż więcej, miłego użytkowania i czekamy na kolejne testy.

 • No, no, dobra robota, ładnie mi gul skoczył, jak to obejrzałem. Najgorsze jest to, że taki iPad do niczego nie jest mi potrzebny, a mimo to szukam w myślach jakiegoś uzasadnienia dla zakupu. Fajnie się oglądało.

 • @ebeneben: caly czas rozwazam jak to zrobic sensownie – nie zapomnialem. :-)

  @sebasonido: jakies konkretne pytania? Stwierdzilem ze musi byc na luzie. W koncu nie jestesmy userami Windows. ;-) (joke)

  @mmmaslov: skad ja to znam.

  Dzieki za mile slowa. Niestety nawal pracy nie pozwolil mi na wprowadzenie kilku pomyslow w zycie. Next time. :)

 • W zasadzie w chwili obecnej nie mam żadnych, wszystkie natywne aplikacje poznałem, choć tylko za pomocą przekazów video. Jedyne o co mógłbym prosić to jakiś pokaz gier/aplikacji stworzonych dla iPad’a (np. 1Password lub inne „must have”) przeniesione z iPhone na iPad’a, ale wykonane specjalnie pod niego.

  To prawda, że iPad nie wymaga konwertowania filmów video na swój własny format i możemy wrzucić nagranie w dowolnym formacie albo przynajmniej z jakiejś określonej listy?

 • Michal

  Świetny film, coraz bardziej mnie ten iPad zadziwia mimo, że na razie nie widzę w nim zastosowania dla siebie.
  Super fotki :) mógłbyś mi wysłać tą z wiewiórą?
  Jakim sprzętem je cykasz?

 • Seba: masz na mysli przez iTunes. :-)

  Michał: dzieki. Mysle nad strona z tapetami – przypomnij mi sie za jakis czas. D700 i Zeiss 100m f/2 lub 10D/50D + 70-200 f/2.8 IS.

 • Tak, u konkurencji padło zdanie, że nie trzeba ich specjalnie konwertować tak jak na iPhone, dlatego mnie to zaciekawiło.

 • Sprawdze. :-)

 • Wlasnie sprawdzalem jak to wyglada. Generalnie jesli pojdzie na AppleTV to pojdzie na iPadzie. Moje filmy np. z wakacji jednak musialem przekonwertowac w iTunes — bitrate byl ponad 25Mbps. Zmniejszylo go na 5Mbps. Jak uprzednio zrobisz film o odpowiednich parametrach to nie powinno byc problemow. Nie sprawdzalem filmow prosto z aparatu/kamery.

 • Pingback: Programy które bym kupił na iPad | Mój MAC()