Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Porównanie cen Apple na świecie 17/01/2009

· Wojtek Pietrusiewicz · 3 komentarze

Apple Store - ceny - tabela

Ceny Apple na świecie znacznie się od siebie różnicą – to dobrze znany fakt. Spowodowane jest to między innymi VATem, podatkami w różnych krajach i pewnie wieloma rzeczami o których nie mamy pojęcia. Zebrałem kilka wybranych produktów do jednej dużej tabeli, abyście mogli sobie na spokojnie porównać do jakich paradoksów dochodzi chociażby w Brazylii – nie mamy wcale najgorzej w Polsce.

Klikanie w wykresy i tabelę powiększa je do oryginalnego rozmiaru. Przypominam również, że skale na poszczególnych wykresach mogą być różne.

Wszystkie ceny są w PLN po kursie średnim z dnia 17/01/2009 wg. Money.pl.

Apple Store - ceny - iPod shuffle 3G 4GBApple Store - ceny - iPod nano 5G 16GBApple Store - ceny - iPod Touch 3G 8GBApple Store - ceny - iPod Touch 3G 64GBApple Store - ceny - MB whiteApple Store - ceny - MBAApple Store - ceny - MBP13 226Apple Store - ceny - MBP13 253Apple Store - ceny - MBP15 253Apple Store - ceny - MBP15 28Apple Store - ceny - MBP17 28

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

  • Bartek

    No i wychodzi to co wiele razy tłumaczyłem – nasze ceny nie odstają aż tak bardzo od europejskich. Są wręcz porównywalne z Niemcami czy Hiszpanią. Rożnice (in plus) można wytłumaczyć wyższymi podatkami, czy niższymi obrotami (czyli trzeba zarobić trochę więcej na każdym egzemplarzu)

  • Wacek

    Dlatego kupiłem mojego macbooka pro z Kanady.

  • mantis30

    Niestety cena zakupu nijak ma się do wysokości zarobków, nawet tych uśrednionych, do których znakomita większość społeczeństwa się nie ma szans zbliżyć :/