Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Porównanie aparatów we wszystkich modelach iPhone

· Wojtek Pietrusiewicz · 12 komentarzy

Developer mojego ulubionego app na iOS, taptaptap odpowiedzialnego za Camera+, opublikował ciekawe porównanie tych samych zdjęć wykonanych wszystkimi modelami iPhone’a, czyli oryginalnego, 3G, 3GS, 4 i 4S. Do całości dorzucił Canona S95 i 5d Mk II.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Wygląda jakby od modelu 3GS zaczęli podciągać kontrast przez co są dużo większe wypalenia i mała rozpiętość tonalna.
  Zobaczcie, że iPhone 2G i 3G nie powodują przepaleń w odbiciu klucza na stole, od wersji 3GS po 4S są białe plamy.

 • Masz za jasno ustawiony monitor. U mnie wyglądają prawidłowo, a 2G/3G są niedoświetlone.

 • Oj wyszło, że Twój monitor jest za ciemno ustawiony :)
  A tak na poważnie, to co ma do tego monitor, skoro próbnik w Photoshopie pokazuje 255/255/255. To jest biała wypalona plama i nie ma monitora który by to wyświetlał prawidłowo.
  Podejrzewam, że to w wyniku nieprawidłowo wykonanego testu, może trochę inny kąt, bo zdjęcia z zewnątrz nie różnią się tak rozpiętością tonalną jak te z kluczem.

 • Nie patrzyłem czy jest 255 czy 254 – u mnie wygląda jak na samej granicy przepalenia. IMO to prędzej kwestia światłomierza. Zobacz w panoramie ile jest więcej detail w cieniach w 4S niż reszcie.

 • Ja też nie mierzyłem, dopóki mi nie odpowiedziałeś o monitorze. Po prostu od razu rzuciła mi się biała wypalona plama. Jakby nie patrzeć kontrast jest bardziej podciągany w 4S. Kończę, bo chyba zamiast na luzie podyskutować mam wrażenie, że Ciśnienie łapiesz na moje komentarze. Jeżeli się mylę to daj znać. Nie mam zamiaru podnosić Ci ciśnienia na Twoim blogu.

 • Nic bardziej mylnego. Jestem dzisiaj wyjątkowo spokojny i wyluzowany. :-) Sorry jeśli takie odniosłeś wrażenie – niezamierzone.

 • Uff, to dobrze :) Jeszcze się do Ciebie odezwę, bo też chciałbym w moim iMaku wymienić napęd na SSD. Raz, że miejsca mało, dwa, że dostanie mega kopa po zmianie.
  Przy okazji, czy możesz powiedzieć czy da się zrobić:
  1. System na SSD + programy + katalog użytkownika
  2. Wydzielony systemowy katalog Obrazki, żeby odpalał się z dysku HDD 1TB?
  3. Dodatkowo muszę pomyśleć, jak zrobić, żeby Lightroom swój plik z katalogiem miał na SSD a zdjęcia w katalogu zdjęcia. Obecnie katalog jest w katalogu Obrazki.

 • Ad. 1. Tak.
  Ad. 2. Tak – możesz twardego linka zrobić w miejsce katalogu, lub po prostu przenieść bibliotekę iPhoto itp. na drugi dysk do katalogu o tej samej nazwie.
  Ad. 3. Nie ma nic do myślenia – pliki możesz umieścić dowolnie, katalog też. Jak wskażesz LR nową lokalizację to ją zapamięta. Proste jak budowa cepa.

 • A ja mam pytanko. Nie robilem tego jeszcze. Mozna w prosty sposob odtworzyc system z TM z podzialem na 2 dyski System(SSD)/User ?

 • @twitter-23173428:disqus Nie mam pojęcia – chyba nie. Zdaje mi się, że może tylko przywrócić w miejsce z którego zostało zbackupwane, ale może się mylę.

 • No to sie tego obawialem….. ciekawe…. moze za jais cza jak wyjasni sie sprawa mojego iMaca jakis upgrade zrobie.

 • Damian

  Różnica między zdjęciem z iPhone 3G a 4S jest ogromna! Zresztą prędkość działania telefonu i system też.. Nie mogę się doczekać premiery iPhone’a 5 (4S odpada, bo mam w planach wymianę komputera, a przede wszystkim czekam na nowy design). 
  To niewiarygodne że telefon może robić takie zaje*iste zdjęcia. :)