Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Konkurs TVGuidePL! [zakończony]

· Wojtek Pietrusiewicz · 31 komentarzy

Od ostatnich zawirowań w związku z płatnościami za dostęp do danych w TVGuidePL pojawiła się w AppStore nowa wersja (2.1). Obiecuje ona rozwiązać wszelkie problemy występujące w wersji 2.0 – obecnie żadnych nie doświadczyłem, więc nie mogę komentować tej sprawy.

Opinie w AppStore

Przejrzałem dzisiaj 163 opinie dostępne pod TVGuidePL w AppStore – średnia ocena trzech gwiazdek wskazuje na to, że społeczeństwo jest podzielone 50/50 pomiędzy popierającymi płatności SMSem, a resztą preferującą zapłacić z góry (oceny to w większości 1 lub 5 gwiazdek). Osobiście przypominam o trzeciej możliwośći – mikropłatności wewnątrz aplikacji.

Ta ostatnia metoda niewątpliwie zwiększa wygodę, w szczególności dla mnie – wysyłanie SMSów, otrzymywanie kodów, wklejanie ich ponownie do aplikacji jest po prostu dla mnie mało praktyczne i irytujące – wolałbym wskoczyć już w pokrzywy niż pamiętać o abonamencie. Z drugiej strony, mikropłatności jak na razie nie cieszą się powodzeniem w AppStore. Jest już kilka gier i innych pozycji, w których można dokupić poziomy czy inne bzdury jednak developerzy widzą nikłe zainteresowanie tematem. W końcu jest to podobna metoda do SMSów, tylko wygodniejsza. Na koniec oczywiście zostają użytkownicy nie wyposażeni w karty kredytowe (jak wspominają autorzy aplikacji) – zostawienie możliwości SMSowania jest z ich punktu widzenia niezbędne.

Przypomnę jeszcze raz dlaczego temat był tak oburzający – znaczna większość ludzi nie bada zmian przed zaktualizowaniem programu. Raczej wolą zainstalować nową wersję, a dopiero następnie poczynić kroki ku odkryciu nowej funkcjonalności. Skok z w pełni darmowej wersji do płatnej subskrypcją był dla nich szokiem, ponieważ brakowało tej informacji w samym AppStore czy też changelogu.

Na koniec zapraszam na konkurs, który umożliwili developerzy z BeepStreet i goodmedia – do rozdania mam 10 kodów 45-dniowych oraz 1 kod 90-dniowy (jako nagroda główna). Aby wziąć w nim udział proszę o odpowiedź (w komentarzach) na następujące pytania:

 1. Czy wolisz płatności SMSem czy mikropłatności?
 2. Ile byłbyś gotowy zapłacić za TVGuidePL jednorazowo, gdyby nie miał abonamentu (w euro)?

Proszę również dopisać Chcę kod do TVGuidePL.

Pytania są ode mnie w celu lepszego poznania potrzeb użytkowników, a może i przydadzą się obecnym i przyszłym developerom.

Konkurs będzie trwał do środy, 2/12/2009 (3 dni) i przypominam o możliwości obserwowaniu mnie na BLIPie oraz Twitterze.

Wygrani:

Kod 90 dniowy:

 1. Gierade

Kody 45-dniowe:

 1. Bartek
 2. Patryk
 3. mandzej
 4. btd
 5. fascik
 6. robin
 7. Bartosz Kolasińki
 8. SebaSonido
 9. b4it
 10. Karol

Gratulacje! Wkrótce skontaktuje się mailem i prześlę kod na email podany podczas wysyłania komentarza.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.