Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Aplikacje dla iPhone – TVGuidePL

· Wojtek Pietrusiewicz · 10 komentarzy

Od paru miesięcy stałą pozycję na moim SpringBoard miała aplikacja TVGuidePL – prosta i przydatna, ale tylko gdy byłem z dala od telewizora. Dzisiaj praktycznie każdy ma kablówkę czy antenę satelitarną, a tym samym EPG.

Sam app przeszedł całkowitą metamorfozę – obsługuje teraz Push Notifications i inne nowości wprowadzone przez Apple. Niestety łącznie z mikropłatnościami. Dzisiaj zaktualizowałem program do najnowszej wersji i tylko wszedłem do niego na moment zobaczyć jak się zmienił … nawet nie zwróciłem uwagi, że ważność mam do 19/11 (7 dni).

TVGuidePLTVGuidePL

Wygoda obsługi została znacząco poprawiona – widać, że ktoś włożył w to kupę pracy. Szczególnie spodobała mi się metoda wyświetlania programu w trybie Za moment – idealna sprawa.

IMG_0448TVGuidePL

Moje kanały również są teraz bardzo praktyczne … nie będę jednak omawiał wszystkich szczegółów o których możecie przeczytać na Mój Mac. Preferuję skupić się na tych mikropłatnościach …

Biorąc pod uwagę fakt, że producent aplikacji nie poinformował użytkowników o fakcie, że upgrade zakończy się deaktywacją TVGuidePL po 7 dniach, to polecam mocno się zastanowić czy chcecie płacić w przyszłości za dostęp do programu TV. Osobiście nie zdecydowałbym się na ten krok, ponieważ nie jest to dla mnie całkowicie uczciwe postępowanie. Drugi argument już przedstawiłem – praktycznie każdy i tak ma dostęp do EPG. Fakt, że musimy korzystać z niego będąc fizycznie przed telewizorem. Opłata 3.73 PLN miesięcznie nie wydaje się wygórowana (płacąc 11.20 PLN za 3 miesiące), ale to jest dla mnie zbyt dużo. Z zasady. Z dużą przyjemnością kupiłbym TVGuidePL 2.0 nawet za 20 PLN, aby mieć spokój raz na zawsze. Codzienne życie dostarcza mi wystarczająco dużo regularnych przelewów, żeby martwić się kolejnym.

Może kontrowersje byłyby mniejsze, gdyby jednak była informacja o wprowadzeniu mikropłatności i ostrzeżenie przed upgrade’em, jednak podejrzewam, że większość z nas nie korzysta na tyle często z programu TV, aby musieć cały czas mieć go przy sobie …

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.