Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iPod nano 6G

· Wojtek Pietrusiewicz · 10 komentarzy

Premiera nowego iPoda nano 6G miała miejsce już kilka ładnych dni temu, a ja nie mogłem zmotywować się do napisania niczego. Miałem mianowicie problem z jego klasyfikacją i pewne sprawy wymagały przemyślenia …

To nano przeszło najbardziej radykalny redesign z całej iPodowej rodziny w tym roku. Szufla to powrót do korzeni, touch jest ewolucją — rewolucja w przypadku tego pierwszego to mało powiedziane. Zniknął dobrze znany click-wheel, zastąpiono go dotykowym ekranem bardzo małych rozmiarów — na oko ledwo zmieszczą się na nim cztery palce obok siebie. Zniknęła też możliwość kręcenia filmów, opcja którą wielu posiadaczy modelu 5G bardzo ceniło. Dodano za to klips w stylu iPoda shuffle. Pojemność nie zmieniła się w stosunku do poprzedniego modelu — nadal do dyspozycji mamy 8 i 16GB.

Odcieni kolorów również uległy delikatnym korektom. Ani zielony, ani niebieski nie do końca mi leży. Brakuje mi z kolei modelu turkusowego. Na szczęście dostępny jest Product (RED).

Interfejs wygląda jak mini-iOS, jednak zgodnie z oświadczeniem pracownika Apple po prezentacji, nie ma on nic wspólnego z nim. Trochę dziwi mnie ten fakt, ale być może zbyt kłopotliwe było wycinanie niepotrzebnych rzeczy z dosyć ciężkiego pojemnościowo systemu mobilnego Apple.

Prawda jest taka, że nowy nano kojarzy mi się z modelem shuffle — jest maleńki. Nie da się go również obsługiwać bezwzrokowo … chociaż touch ma podobny problem, chyba że włączymy funkcje dla niepełnosprawnych. Jeszcze przedwczoraj byłem zdecydowany na jego zakup, a po wczorajszej premierze Nike+ GPS postanowiłem się wstrzymać. To klips był powodem decyzji o zakupie — armbandy są niewygodne. Ale GPS zmienia postać rzeczy …

Niewątpliwie nowe nano jest najbardziej bajeranckim małym mp3 playerem obecnie na rynku. Dla kobiet też może być niezłym dodatkiem do ubioru. Najpierw chciałbym pobawić się jego nowym UI, a potem zobaczy się co dalej.

Zdjęcia: Apple.com

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.