Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Apple i Western Digital

· Wojtek Pietrusiewicz · 2 komentarze

Tajwański Apple Daily twierdzi, że tablet spod znaku Apple może pojawić się znacznie wcześniej niż wcześniej podejrzewano, nawet we wrześniu bieżącego roku. Wspominają ponadto, że ekrany pochodzą od Winteka a baterie od Dynapack – składany ma być w Hon Hai Precision Industry znany na świecie jako Foxconn.

Oczywiście nie mam najmniejszego pojęcia jak wiarygodna może być wyżej wymieniona redakcja gazety w Tajwanie, ale nie ukrywam że tableto-netbook markowany przez Apple jest wysoko na liście moich zakupów … czekałbym z zapartym tchem, ale ciężko się wtedy oddycha. Firma z Cupertino ma jednak pełne ręce roboty z przentacją nowego systemu OS X Snow Leopard na wrzesień tak więc osobiście nie wierzę w prezentację kolejnego produktu … Mam tylko nadzieję, że nie nazwą go iTablet …

WDC MyPassport 1TB

Tymczasem Western Digital zaprezentował pierwsze na świecie dyski twarde o pojemności 750GB oraz potężny 1TB. Są dostępne również w zewnętrzynych obudowach w serii MyPassport Essential Special Edition. Same dyski niestety nie są standardowej wysokości 9.5mm tylko nieco wyższe i mierzą 12.5mm, więc zanim zaczniecie planowanie wymiany w Waszych laptopach upewnijcie się, że się zmieszczą. MyPassport Essential charakteryzują się łączem USB w odróżnieniu od serii MyPassport Studio, które są przeznaczone do Maków i mają dodatkowo FireWire 400 w starszej wersji, a wraz z pojawieniem się nowych MacBooków, wyposażane są dodatkowo w złącze FireWire 800.

Sam posiadam dwa zewnętrzne dyski od WDC – modele MyPassport Studio 320GB z FW400 oraz nowy Studio 500GB z szybszym FW800 (USB też jest oczywiśćie). Zaletą jest niewątpliwie fakt, że dyski nie wymagają zasilania z gniazdka, więc mam dostęp do danych nawet jak pracuję na samej baterii. Design też powinień trafić w gusta Mac-userów – srebrny kolor idealnie pasuje do wszelkich aluminiowych komputerów. Gorąco je polecam – przynajmniej dopóty dopóki mnie nie zawiodą.

(o:

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.