Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Patent na kasę …

· Wojtek Pietrusiewicz · 0 comments

affinitypatentCo kilka dni przeglądając wiadomości ze świata czytam o sprawach sądowych w sprawie rozszczeń finansowych dotyczących złamania przez kogoś patentu sprzed kilku lat. Powoli zaczyna się z tego robić absurd.

Niedawno niejaki MONEC pozwał Apple za patent numer 6,355,678 pt. „Urządzenie elektroniczne, najchętniej książka elektroniczna”. Sam patent opisuje lekkie urządzenie z dotykowym ekranem, które jest w stanie wyświetlać mniej więcej jedną stronę na ekranie, a ekran jest płaski w ramce w stylu obrazu. Nawet nie będę komentował drugiego incydentu pod tym linkiem.

Prawda jest taka, że zamiast zająć się czymś pożytecznym, to cwaniacy zbierają haracz za pracę innych. To tak jakby dzisiaj ktoś opatentował „pojazd różno-kształtny, poruszający się na czterech kołach, najczęściej obutych w opony z fotelami w środku oraz kołem do sterowania”. Nawet jakby jakiś producent pozbył się kierownicy i zastąpił ją iPhonem, to zaraz znalazłby się pod ostrzałem prawników … Ale mniejsza o to …

Interesuje mnie natomiast kiedy świat pogrąży się w takim chaosie, że już nie będzie można niczego wyprodukować, ponieważ nikomu nie będzie się to opłacało. iPhone zniknie z rynków – patent na dzwonienie będzie miało AT&T, na AppStore i przesyłanie bezprzewodowe siakieś Affinity Labs, na kształt głośnika – Bose, a na sam koniec dowali jeszcze Pilkington – „First in Glass” – oczywiście za szybkę przed wyświetlaczem. Ludzie opatentują wszystko jak leci – nawet papierosy zmienią kształt, bo w dzisiejszym standardzie nie będzie wolno ich skręcać.

Patenty za odkrycia i wykorzystanie czyjejś pracy lub mózgu popieram, natomiast patenty do zarabiania kasy już nie tak bardzo … Na dzień dzisiejszy chyba warto zostać właścicielem szanowanej firmy prawniczej w USA, bo tam leży prawdziwa władza.

PS. 3majcie za mnie kciuki – może w końcu rzucę ten cholerny nałóg tytoniowy …

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.