Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iSpot + Wacom + Mac + PS = ciekawe popołudnie

· Wojtek Pietrusiewicz · 0 comments

Wacom Cintiq 21"

Wacom Cintiq 21"

Udałem się dzisiaj po południu do Arkadii w Warszawie celem zobaczenia cóż to oni tam organizują. Spodziewałem się projektora, kilku krzeseł oraz trenera pokazującego różne magiczne szutczki na swoim komputerze.

Już na wejściu spotkała mnie miła niespodzianka – okazało się że do jednego Maka Pro i dwóch iMaków wystawowych podłączyli trzy różne tablety – Bamboo, Bamboo Fun Small oraz na deser: Cintiq 21″. :o)

Na początek wdałem się w rozmowę z grafikiem, artystą i fotomontażystą Tomkiem – facet konkrety, szybko i sprawnie na bieżąco pokazywał ciekawe techniki oraz możliwości nie tylko samych tabletów, ale również samych technik w Photoshopie. Przy okazji nauczyłem się interesującego sposobu wyostrzania zupełnie odrębnego od Unsharp Mask. Polecam – nie bójcie się zadawać mu pytania, przeszliśmy odrazu na ‚Ty’ – kontaktowy i rzeczowy facet.

Impreza będzie się powtarzała w każdą środę od godz. 16:30 do 19:30 – do odwołania lub zaniku zainteresowania zapewne. Jeśli na celu mają sprzedanie przy okazji Wacoma to udało im się – szkoda tylko, że cena jest taka zaporowa.

W przyszłym tygodniu zapowiedziane są modele Intuos3 A5wide i A4wide.

Przy okazji wspomnę o Bamboo i Fun – z tabletami niewiele mam wspólnego, więc jestem kiepskim wzorem, ale byłem pod wrażenia precyzji tych prostych „dziecięcych” modeli. Byłem w stanie przeprowadzić retusze, z którymi męczyłbym się myszką kilka ładnych minut, a zajęły mi parę sekund.

Model bez słowa Fun w nazwie jest koloru czarnego i ze względu na wysokie ścianki boczne zupełnie nie odpowiadał mi w kwestii ergonomii. Po prostu ostre brzegi wgryzały mi się w ręce. Biały Bamboo Fun natomiast ma brzegi opadające ku stołu i dużo lepiej się spisywał … na tyle dobrze, że skusiłbym się na niego, gdyby nie … Intuos3 i pogłoski o nowym Intuos4.

Aha – na koniec proszę, żeby nikt nie przychodził do iSpotu – po prostu zamierzam powtórzyć wizytę i po co mi wszyscy macie przeszkadzać. ;-)

Polecam, bo warto …

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.