Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iPod – płatny jailbreak

· Wojtek Pietrusiewicz · 2 komentarze

ipod01Stało się – Nitro zaoferował w pełni automatyczną metodę jailbreaku iPodów drugiej generacji za jedyne $15. Dev Team dosyć długo kazał sobie czekać na swój redsn0w i proszę bardzo – ktoś już na tym zarabia. Ciekawy tylko jestem czy korzystają z kodu Dev Teamu czy nie.

Hackerzy z tego ostatniego zarzekają się od dłuższego czasu, że nie przyjmują kasy w żadnej formie – nawet dotacje spotykają się z odpowiedzą: „Przyślijcie nam jakąś fajną pocztówkę.” Postawa godna polecenie przez większość – strażnicy wolności oferują darmowy produkt uwalniający posiadaczy iPodów ze szpon totalitarnego Apple, ale przede wszystkim oferują wybór pomiędzy AppStore, a Cydią wraz z Cydia Store, której debiut ma nastąpić wkrótce. A może po prostu czekają na lepsze oferty?

Widać, że dzisiaj bycie hackerem to wstęp do dużych pieniędzy – Włoch, który niedawno włamał się do banku już dostał kilkanaście ofert pracy za bardzo przyzwoite sumy przez różne instytucje, pomimo że nadal przebywa w więzieniu (niestety linka zgubiłem do artykułu z gazeta.pl i nie mogę znaleźć – jak ktoś znajdzie to proszę o podesłanie). Podobnie złożyciel Cydii – patrząc jakie obroty generuje AppStore i ile na świecie jest jailbreakowanych iPod Touch i iPhone to można śmiało stwierdzić, że jak nie dopadną go procesy sądowe to zarobi krocie.

Od wielu lat najlepsi są zatrudniani zamiast trafiać do więzienia – pamiętacie film „Catch me if you can” (Złap mnie jeśli potrafisz) Spielberga z DiCaprio i Hanksem w rolach głównych? Jednak dzisiaj robi się to świadomie – powiększa się swoje portfolio dla przyszłych pracodawców. Po prostu powstaje nowy model promowania samego siebie w trudnych czasach. A definicja hackerów/crackerów i innych terminów powoli zmienia się z czasem …

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.