Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

500 lat temu ziemia była płaska … co będzie jutro?

· Wojtek Pietrusiewicz · 6 komentarzy

iPhone Concept - ivicio.wordpress.com

iPhone Concept - ivicio.wordpress.com

Już parę ładnych lat temu czytałem lub słyszałem następujące słowa:

5000 lat temu Ziemia była płaska, 1500 lat temu była w centrum wczechświata, 500 lat temu była w centrum Układu Słonecznego, co będzie jutro?

Parafrazowałem oczywiście, ponieważ nie pamiętam dokładnej składni, ale sens powinień pozostać ten sam. Podobnie zaczynałem swoją przygodę komórkową od przedpotowej dzisiaj Motoroli StarTac. Co jak co, ale design do dzisiaj mi się podoba, chociaż sam intefejs był traficzny – najtańsza Nokia go wtedy rozkładała na łopatki. Jednak był to telefon, który mi służył ponad 2 lata. Telefon, który przede wszystkim mnie nie znudził. Jak się teraz nad tym zastanawiam to prawdopobnie sposób trzymania i obsługi tego telefonu oraz jego design tak mnie zachwyciły.

Technologia jednak parła do przodu i trzeba było wymienić aparat na nowy. Od tamtej zmiany pozostałem wierny Nokii – głównie z powodu wytrzymałości. Znajomym i rodzinie wszystkie aparaty się rozlatywały w taki czy inny sposób, a moje Nokie dalej trwały. Było ich też kilka – w przypadkowej kolejności wspominam niejakie 3210, 6110, 6210, 6230i i tak dalej. Sprawowały się … prawidłowo – to słowo chyba najlepiej pasuje. Były bez polotu, fantazji – po prostu wół roboczy. Dopiero moja ostatnia Nokia E70 zaczęła mnie interesować funkcjonalnością dodatkową w postaci nawigacji (dokupiłem do niej nawet GPS), oglądania filmów czy słuchania muzyki. Jak mi się nudziło czy jak czekałem na kogoś to nawet w internetu korzystałem – niestety tylko wiadomości OnetLajt nadawały się do przeglądania na malutkim ekranie.

iPhone Concept - ivicio.wordpress.com

iPhone Concept - ivicio.wordpress.com

W międzyczasie w Polsce pojawił się iPhone. Piękny i innowacyjny spod znaku jabluszka, ale przecież nie posiadał 3G ani MMSów – te dwie rzeczy bardzo mnie męczyły. Na tyle, że dopóki nie wziąłem takiego do ręki i nie spędziłem z nim 30 minut na testach, to nie zdecydowałbym się na jego zakup. Na początku bardzo mi przeszkadzał fakt, że nie można forwardować SMSów oraz brak możliwości odbierania i wysyłania wizytówek, jednak dzisiaj pozostała po tym już tylko drobna irytacja, którą zupełnie się nie przejmuję.

iPhone odkąd zagościł w moim życiu stał się drugim telefonem, który mi się nie znudził. Design na pewno się ku temu przyczynił, ale pozostała funkcjonalność też: Push email, Safari, zapychacze czasu (gierki) i wiele innych. Przez ostatnie kilka miesięcy korci mnie, żeby zrobić ugprade do iPhone 3G – jeszcze tej pokusie nie uległem na szczęście. Chyba starzeję się skoro głowa przestaje ignorować sygnały serca. Dodatkową rzeczą powstrzymującą mnie przed wymianą apratu na nowszy są ciągłe informacje i przypuszczenia jakoby niedługo miał pojawić się nowy iPhone Nano … nie (!!) … iPhone 2.1 … w każdym razie zdecydowałem się poczekać i cieszyć się z faktu, że mój staruszek jeszcze nie wyzionął ducha i wciąż działa poprawnie (ale dalej pokazuje mi Vodafone :-) ).

iPhone Concept - ivicio.wordpress.com

iPhone Concept - ivicio.wordpress.com

Tak przy okazji – zdjęcia, które oglądacie to czyjaś koncepcja nowego iPhone – szczerze mówiąc to całkiem mi się podoba, a w szczególności rozwiązanie funkcji iPoda. Trzeba uzbroić się w cierpliwość jak zwykle i poczekać co przyniesie przyszłość – a ta za kilka-kilkanaście lat na pewno nas mocno zaskoczy.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.