Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

SpaceSuit – różne tła dla różnych Spaces

· Wojtek Pietrusiewicz · 0 comments

O Spaces, funkcji OS X, pisałem dosyć dawno temu. Osobiście korzystam z czterech przestrzeni robocznych – jedną do Safari i innych programów, druga służy mi do wszelkiej biurowej pracy, m.in. Mail, iCal i Address Book. Trzecia jest wyłącznie przeznaczona na iTunes oraz wszelkiej maści PwnageToole, a czwarta służy mi do obróbki zdjęć w PS i LR oraz do iMovie.

Jeśli jeszcze nie korzystacie ze Spaces to gorąco polecam, bo przy odpowiedniej konfiguracji znacznie poprawicie sobie wydajność pracy.

Jedną z wad Spaces jest brak możliwości ustawienia tła indywidualnie dla każdego obszaru roboczego. To właśnie tutaj przychodzi nam z ratunkiem SpaceSuit z firmy Dockland Software.

Jak wiadomo wielu ludzi jest wzrokowcami i jest to najszybszy sposób do identyfikacji właściwego Space – wystarczy, że ustawimy sobie odpowiednie obrazki, które nawiązują do przeznaczenia danego obszaru.

Jeszcze nie przystąpiłem do instalacji SpaceSuit, ale wygląda to na niezwykle prostą w obsłudze aplikacją – tła nadajemy poprzez drag & drop (przeciągnij i upuść).

Napiszę coś więcej po testach …


Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.