Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Spaces na dopalaczu, czyli HyperSpaces [update]

· Wojtek Pietrusiewicz · 3 komentarze

HyperSpaces Macheist Edition

HyperSpaces Macheist Edition

MacHeist w kóncu zaproponował mi aplikację, którą planuję używać na codzień. Zainstalowałem ją niedługo po zakończeniu kolejnej misji i używam do dzisiaj – a jest nią HyperSpaces – tym czym powinno być Spaces wbudowane w OS X.

Program oferuje następujące funkcje:

 • indywidualne tapety lub kolory teł dla każdego naszego Space
 • indywidualne klawisze skrótu
 • napis na każdym pulpicie z jego nazwą
 • wiele innych ustawień
 • HyperSpace Switcher
HyperSpace Switcher

HyperSpace Switcher

Osobiście nie korzystam z samego switchera – defaultowy skrót jest łagodny dla rąk, ale preferuję CTRL+n (gdzie n = 1 do 4). Za to napisy na pulpitach są wygodne, szczególnie jak często zmieniamy tapety … możemy też zmieniać ich położenie.

Program jest obecnie w fazie beta i poprzez MacHeist dostępna jest edycja tylko dla uczestników – finalna wersja będzie oczywiście płatna.

Polecam!

Dodatkowe zdjęcia – moje tła na czterech Spaces:

hysp_everydayhysp_mailhysp_ituneshysp_photography

Update:

Niestety, ale program nie zdał egzaminu – zajmował straszne ilości pamięci i powodował problemy z ładowaniem obrazków w Safari i Firefox oraz powodował podobne problemy w filmach video – objawiały się one migotaniem pewnych obszarów podczas ruchu (w filmie) oraz podobnie podczas ładowania się zdjęć.

Na dzień dzisiejszy wylądował w koszu …

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Ja osobiście nie testowałem tego pakietu, natomiast z samym spaces mam problem. Zapewne niewiele osób korzysta z więcej niż czterech space, ale ja jestem wyjątkiem – mam ich 8. Przy konfiguracji 2 kolumny, 4 wiersze – wszystko chodzi OK. Gdy ostatnio ustawiłem 4 kolumny i 2 wiersze – mogłem się przełączać (jabłko + cyfry) od 1 do 6 space… Na 7 i 8 space mogę się przełączyć tylko „metodą chałupniczą”. Ktoś jeszcze ma taki problem?
  Pozdrawiam.

 • Sebastian: a może po prostu skrótem CTRL strzałka lewo/prawo?

 • Dziś pojawiła się nowa ‚ciekawostka’… Przy konfiguracji 8 spaces (2 kolumny i 4 wiersze) mogłem się przełączać od 1 do 6 space za pomocą mojego ulubionego skrótu. Właśnie zajrzałem do preferencji spaces… Opcja „By przełączyć się bezpośrednio do space” była wyłączona. Teraz włączyłem i skrót działa już dla wszystkich aktywnych space.
  Pomimo tego, jestem zdziwiony – po pierwsze faktem, że opcja przełączania była wyłączona (pomimo tego, że ją włączyłem na samym początku), po drugie – pomimo wyłączonej funkcji przełączania mogłem przeskakiwać swobodnie między sześcioma spaces…
  Co do skrótu CTRL + strzałki – nie preferuję tego skrótu, gdyż nie jest na tyle wydajny co cyferki ;)