Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Tweetbot dla Mac ma problemy z uwierzytelnianiem nowych użytkowników

· Wojtek Pietrusiewicz · 28 komentarzy

Dzisiaj rano pojawiły się problemy z uwierzytelnianiem nowych użytkowników w Tweetbot dla Mac. Twitter kilka lat temu wprowadził limit na ilość tokenów jakie każda aplikacja ma i jeśli dany program dobije do górnego limitu to nie będzie możliwości dodania nowych. To ogromny problem dla twórców, którzy w takiej sytuacji mogą nadal sprzedawać produkt, który nie będzie działał lub mogą go wycofać. Tweetbot dla OS X zniknął z App Store…

Dzisiaj rano na koncie Tweetbota pojawiła się następujące informacja:

Wiedzą więc o problemach i stąd, prawdopodobnie aby nie narażać ludzi na niepotrzebne koszty, program został wycofany ze sprzedaży. Paul Haddad, odpowiedzialny za sam kod w wersji iOS1, chwilę przed powyższym tweecie napisał:

 

Paul jakiś czas temu wspominał, że tokenów powinno wystarczyć do końca 2014 roku. Todd dzisiaj napisał, że niedawno sprawdzał limity i jeszcze mają chwilę do końca.

Pozostaje nam zatem czekać, aby zobaczyć co jest/było problemem i czy/jak zostanie to rozwiązane. Obawiam się jednak, że furtka dla nowych użytkowników została zamknięta – Ci którzy mają Tweetbota dla Mac (prawdopodobnie) będą mogli z niego korzystać dopóki Twitter nie wyłączy odpowiedniego API2, a osoby, które się jeszcze nie zdecydowały na jego zakup już takiej okazji nie będą miały.

Mam nadzieję, że się mylę.

  1. Oraz podejrzewam, że pomaga Toddowi w wersji dla Mac.
  2. Mogą też ich po prostu odciąć.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.