Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Specjaliści od bezpieczeństwa wątpią, że to Korea Północna zaatakowała Sony →

· Wojtek Pietrusiewicz · 1 Comment

Nicole Perlroth:

President Obama and the F.B.I. last week accused North Korea of targeting Sony and pledged a “proportional response” just hours before North Korea’s Internet went dark without explanation. But security researchers remain skeptical, with some even likening the government’s claims to those of the Bush administration in the build-up to the Iraq war.

Nie interesowałem się tym tematem przez ostatnich kilkanaście dni, bo miałem inne rzeczy na głowie. Nie podejrzewałem jednak, że to bezpośrednio rząd Korei Płn. stoi za atakiem, a raczej jakaś grupa hackerów – pomyślałem, że po prostu wykorzystali fakt, żeby zrobić zadymę medialną z powodu filmu „The Interview”. Jednocześnie od razu pomyślałem, że to USA wyłączyło im internet wczoraj czy też dwa dni temu.

Problemem tutaj jednak nie jest ani hack na Sony, ani kto to zrobił, ale to, że rządy na świecie mają tak duży wpływ na działanie (lub nie) internetu. Jeszcze nadejdzie dzień, w którym ktoś go nam wyłączy… Jeśli istnieje cokolwiek na świecie co powinno być wolne od kontroli rządowej to właśnie nasz ukochany internet.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.