Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Tweetbot 3.5 dla iPhone – pierwsze wrażenia

· Wojtek Pietrusiewicz · 2 komentarze

Zacznę od tego, że absolutnie i bezwzględnie kocham ten program. To chyba jedyna aplikacja, do której mam ogromny sentyment i uczucie. Mam pełno użytecznych programów, ale gdybym miał wybrać tylko jedną, którą mogę mieć na iPhonie lub iPadzie to bez zawahania wskazałbym na ten klient Twittera – najlepszy jaki kiedykolwiek powstał.

Tweetbot-iPhone-6-6Plus-timeline-hero-2000px

Po pierwsze, są bugi. Ostrzegam z góry, że treść niektórych tweetów nie jest widoczna dopóki nie wykona się na nim gestu w lewo, aby podejrzeć szczegóły (i rozmowę) lub dopóki się na niego nie pacnie, celem rozwinięcia opcji danego tweeta. Nie wiem czy to problem tylko u mnie czy jest szerszy, ale jest. Przeszkadza mi, ale wybaczam im to – na pewno poprawią. Mówiłem już, że kocham ten app?

Po drugie – spędziłem po około 10 minut w nowym Tweetbocie na iPhonie 6 i 6 Plus. Najpierw font miałem ustawiony na najmniejszy możliwy rozmiar (system font size wyłączony) – jest czytelny, ale dla mnie jednak ciut za mały. Zdecydowałem się na większy o jedno oczko w ustawieniach i całość wygląda niemalże perfekcyjnie. Z wrażenia nie zdążyłem sprawdzić czy wprowadzili układ poziomy w 6 Plus – dajcie znać jeśli tak jest…

Tweetbot-iPhone-6-timeline-hero-2000px

Trzecią ciekawostką jest możliwość dodawania gwiazdek lub odpisywania prosto z powiadomień – niestety to drugie nie działa to tak jak w iMessage czy innych systemowych powiadomieniach, ale zamiast tego zostaje otworzona aplikacja z nowym oknem, w której możemy bezpośrednio odpowiedzieć. Nie przeszkadza mi to specjalnie, ale miło będzie jak dodadzą tę funkcję w kolejnych wersjach.

Przepis na sync

Przypominam, że jeśli macie Tweetbot dla iPhone, iPad i OS X (lub jakakolwiek ich kombinacja) to możliwe jest wprowadzenie synchronizacji timeline’u – jak skończymy na iPhone i weźmiemy iPada, to linia czasu automatycznie przewinie się do odpowiedniego miejsca. W tym celu wystarczy:

  1. Pacnąć w nasz avatar w górym lewym rogu.
  2. Wybrać konto.
  3. Wybrać opcję sync.
  4. Ustawić ją na iCloud.

To wszystko. A teraz kupować mi tutaj Tweetboty, bo są boskie. Przypominam, że niedługo będzie nowa wersja dla iPada.

Tweetbot 3 dla iPhone »
Tweetbot 2 dla iPad »
Tweetbot dla Mac »

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.