Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Infinite Diaries – moje angielskie miejsce w internecie

· Wojtek Pietrusiewicz · 3 komentarze

Odkąd Medium.com otworzyło się na wszystkich to zdarzało mi się tam pisać po angielsku. Zawsze jednak miałem opory przed tym – nawet nie do końca wiem dlaczego. Pomimo bardzo nowoczesnego wyglądu i dobrych narzędzi, nigdy nie było to moje miejsce. Mogło w każdej chwili zniknąć z sieci, zbyt często się zmieniało bez zapowiedzi – nie miałem tam nad niczym kontroli. Kilka tygodni temu zdecydowałem się przenieść wybrane artykuły we własne miejsce i dać im nowy dom – tak narodziły się Infinite Diaries i zapewne domyślacie się skąd bierze się pierwszy człon nazwy.

Utrzymanie języka nie jest prostą sprawą, szczególnie jeśli mieszka się w Polsce i nie ma się kontaktu z ludźmi mówiącymi po angielsku. Pamiętam czasy, kiedy miałem angielski akcent, gdy mówiłem po Polsku – role się raczej jeszcze nie odwróciły, ale nie jestem obecnie zadowolony ze swojego poziomu. Infinite Diaries na pewno mi w mowie nie pomogą, ale liczę na to, że nie zaszkodą – przynajmniej w pisaniu.

Zainteresowanych zapraszam. Mam nadzieję, że Wam się spodoba.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

  • Pamiętam,że pytałeś o kafelkowy szablon,chociaż wtedy myślałem,że do innego typu wpisów.
    Znalazłeś gotowca,czy to coś po przeróbkach?

  • vellkan

    Całkiem fajnie to zorganizowałeś, ale kafelek double się trochę rozjechał na szerokość, przynajmniej u mnie (Win 7, Chrome).
    Poza tym bardzo szybko wszystko działa :)

  • Dużo piszę po angielsku, ale mówić – to już znacznie mniej, więc przynajmniej jakiś kontakt z językiem i gramatyką jest. Grunt, to nie zapomnieć najczęstszych słów i branżowego języka.