Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Szóste urodziny Makowego ABC

· Wojtek Pietrusiewicz · 19 komentarzy

To niesamowite, że już minęło sześć lat. Pamiętam jeszcze dzień, w którym rozpoczynałem zakładanie tej strony. Pamiętam jak zastanawiałem się nad domeną, nad tym czy wybrać Bloggera czy WordPressa. W końcu stwierdziłem, że projekt będzie przejściowy, więc całość postawiłem na subdomenie Bloggera. To był błąd. No i kilkukrotna zmiana domeny przez te wszystkie lata też nie była przyjemna.

Trzynastego lipca 2008 roku powstał mój odpowiednik „Hello World”:

Witam,

Przesiadka na Mac’a z Windows nie jest prosta, czy raczej nie będzie, bo jeszcze swojego własnego nie otrzymałem. Spodziewam się go jeszcze w tym tygodniu, ale jutro dopiero będzie znany bardziej konkretny termin.

W każdym razie, celem tego blog’a będzie skupienie w jednym miejscu informacji dotyczących przesiadki z Windows na Mac’a.

Tyle celem przedstawienia się – więcej po otrzymaniu MacBook’a Pro. :o)

Tak – użyłem w tekście uśmiechu… No i Makowe ABC przerodziło się w coś znacznie więcej niż dokumentacja mojej przesiadki z Windows. Kto by się spodziewał… 6039 wpisów później czytacie ten, a ja spoglądam na całość z niedowierzaniem. W nadchodzącym tygodniu postaram się zorganizować dla Was mały konkurs – w weekend niestety nie miałem czasu się tym zająć.

Dzięki, że czytacie. Dzięki, że komentujecie.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Wszystkiego najlepszego! Życzę Ci Wojtku kolejnych sukcesów! Całość prezentuje się świetnie, a ja sam zaglądam tutaj codziennie. Wspaniałe miejsce. Sto lat! :-)

 • Robert Basałaj

  Wszystkiego najlepszego !

 • Piotr Rzepecki

  Wszystkiego najlepszego z okazji okrągłych, szóstych urodzin Makowego ABC!

 • Kartusa

  Gratulacje! I życzę wielu kolejnych urodzin :-)

 • Marcin Gromek

  Najlepszego i oby tak dalej!:)

 • greglo

  Gratulacje! Dziękuję! Powodzenia i cierpliwości!

 • Maciej Haraf

  @Moridin:disqus Zdecydowanie za dużo tych wykrzykników na końcu, jeden też był by ok.

 • @Moridin:disqus: Wojtek, krótka piłka – obecnie najlepszy w Polsce blog traktujący o sprzęcie i oprogramowaniu Apple’a. dzięki, że mam co śledzić w RSS-ach. ;)

 • Zbyszek

  Gratuluje, super i zycze kolejnych dobrych lat. Ja 6 lipca mam rocznice 5-ciu lat pracy na maczkach. Pierwszy miesiac pracy byl dziwny, dzisiaj nie zamienil bym OS-X a na zaden inny. Z zawodowego i nie tylko, punktu widzenia praca na tym sprzecie to czysta przyjemnosc

 • Peter Nowak

  Gratulacje :)

 • Maciej Szpakowski

  Jedyny blog który śledzę na bierząco i czytam większość wpisów. Gratuluje!

 • MDW2

  Wszystkiego najlepszego.

  A skoro już tak wspominasz to zdradź nam może czy przez te 6 lat kiedykolwiek myślałeś choćby przez chwilę nad przesiadką na Windows? Chodzi mi o dużego Windowsa (konkurencja OSX), a nie WindowsPhone. Chociaż osobiście uważam, że najlepiej trzymać się jednego ekosystemu, bo tylko wtedy można wykorzystać wszystkie jego cechy/zalety.

 • Przerażająca wizja. Microsoft robi kilka rzeczy dobrze ale całościowo to co oferują jest dla mnie porażką i zbiorem frustracji. W skrócie: nie.

 • MDW2

  Czyli mamy podobnie. Też widzę kilka sensownych elementów Microsoftu ale całość jest dla mnie wręcz dramatyczna. Na szczęście dożyliśmy czasów w których Windows nie jest już jedyną słuszną platformą i każdy musi liczyć się z istnieniem innych platform. Myślę, że gdybym miał znów zacząć używać Windows to bym po prostu przestał używać komputera. :)

 • kmaniek

  Wszystkiego dobrego autorze MakowegoABC!
  Ja za tydzień będę miał 4 uro związane z makowym światem (iPhone). Za tydzień minie pierwszy miesiąc z MacBook … Przez te 4 lata zaglądałem tutaj tyle razy, i przeczytałem tyle wpisów, że przesiadka na OS X nie stworzyła mi żadnych problemów … za co bardzo dziękuję.
  Moridin myślę, że to całkiem niezły wyznacznik tego jak przydatne są Twoje wpisy na Makowym ABC :)

 • raffaellorb

  Ja również Dziękuję za to że są tacy fascynaci jak ty Wojtek. Dzięki tobie wiem dlaczego produkty Apple wzbogacają nasze życie. Słodkiego, miłego życia!!!

 • Dziękuję wszystkim za życzenia! <3

 • Wszystkiego najlepszego. Zaglądam tutaj już około 2 lata i muszę przyznać, że bardzo mi się podoba twój styl wypowiedzi oraz to jak wygląda to wszystko u Ciebie.
  Co ciekawe właśnie zacząłem tworzyć swój własny blog n.t Apple i póki co jest to dla mnie jakaś masakra. Gdybyś miał ochotę zajrzeć na niego i wypowiedzieć się krytycznym okiem co mógłbym poprawić (znasz się zdecydowanie lepiej na tym ode mnie) to był bym po części zaszczycony :)
  Pozdrawiam Bartosz Brzozowski

 • Morgh

  Sześć lat na szóstkę. Keep calm and carry on :)