Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Zmiana designu Makowego ABC – edycja late 2012 [uaktualniono]

· Wojtek Pietrusiewicz · 53 komentarze

Dzisiaj dosyć drastycznie podszedłem do tematu i po wielu miesiącach szukania inspiracji wreszcie znalazłem ostatni brakujący klocek. W nowym wyglądzie przede wszystkim staram się nadal zapewnić maksymalną czytelność strony, bez konieczności korzystania z wszelkich wycinarek, a przy okazji mam nadzieję, że będzie również odrobinę bardziej elegancko.

Generalny układ bloga się nie zmienił – w menu nadal macie te same pozycje. Wyleciały co prawda przewijalne paski z różnymi kategoriami wpisów – być może kiedyś jeszcze powrócą, ale nie w najbliższych dniach. Kolorystycznie zrezygnowałem z niebieskiego, który był obecny przez tyle lat na Makowym ABC i w końcu przesiadłem się w pełni na czerń oraz używany od ostatniego redesignu (oraz znacznie wcześniej na nieistniejącym już blog.moridin.pl) #c40e27, który bardzo przypadł mi do gustu. Od teraz wpisy, które mają linki w nagłówku będą czarne, a ważniejsze i rzadziej pojawiające się wpisy właśnie w czerwieni.

Niestety na urządzeniach mobilnych jest jeszcze problem z DISQUSem, czyli komentarzami, którego już nie miałem siły dzisiaj usunąć. Jutro przeliczę wszystkie mobilne wersje strony na procenty i mam nadzieję, że to załatwi problem. Jeśli zauważycie gdzieś błędy lub problemy to zostawcie komentarz, a postaram się je jak najszybciej usunąć. Aha – ten obiecany od dawna search jest nadal w planach, a tymczasowo polecam przejście do Archiwum i skorzystania z ⌘f lub poprzez Google, który i tak lepiej daje radę niż WordPressowa wyszukiwarka.

P.S. Na dole strony macie linki do wszelkiej mojej działajności jak Twitter, FB, App.Net i tak dalej.

Smacznego!

Uaktualnienie

Wygląda na to, że wygląd mobilny dla iPhone’a, iPada i podobnych urządzeń został zakończony pomyślnie. Jeśli jeszcze zauważycie jakieś błędy to dajcie znać. Na obecną chwilę jeszcze średnio działa DISQUS (obcina go lekko) – postaram się to poprawić jak się dowiem co jest źle.

Zdjęcie: 2048px.com

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.