Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Pebble Steel na żywo →

· Wojtek Pietrusiewicz · 8 komentarzy

Norbert Cała:

Po prawie dwóch miesiącach oczekiwania przyjechał do mnie Pebble Steel. Zamówiłem go w kilka minut po konferencji na której go zaprezentowano. Niestety do ceny 249$, zostały w Polsce doliczone opłaty celne w wysokości 215 zł. Dobrze, że przynajmniej koszty transportu były zerowe – promocja z okazji wejścia na rynek.

Jak Norbi wrzucił pierwsze zdjęcia to nie podobał mi się. Widziałem go jednak dzisiaj na żywo i robi zdecydowanie lepsze wrażenie, ale to nadal nie jest to co prawdziwy zegarek mechaniczny.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Żaden zegarek typu Pebble nie zastąpi zegarka mechanicznego. Dodatkowo Pebble nie dorównuje zegarkom analogowym nawet w tym samym przedziale cenowym (ok. 1000zł).

 • Tomasz Szulc

  Jakoś nie mogę się przekonać do takich zegarków. Póki co jedyny zegarek jaki widzę u siebie na ręce jest http://www.apart.pl/pl/zegarki,c,2,Edox,1773 – tym bardziej jak ktoś już ma ładny zegarek to nie będzie przecież nosił dwóch. Co kto lubi.

 • Tak. Pebble nie dorównuje zegarkom w swoim przedziale cenowym pod względem jakości użytych materiałów, designu choć tak naprawdę to po części kwestia gustu. Lecz porównując Pebble pod względem funkcji smartwatch’a do zwykłego zegarka analogowego to nie ma porównania. Smartwatch’e chyba nie mają na celu zastąpić biżuteri jaką jest zegarek. To raczej tylko i wyłącznie gadżet. Jednak nie mówię, że wygląd takiego zegarka nie jest ważny bo jak by nie patrzeć to część naszego ubioru. Gdyby nowy Pebble nie miał z przodu ogromnego napisu to byłby dla mnie idealny. I tak mi się podoba. :-)

 • Artur Senk

  Lepiej niż plastikowy i generalnie kwestia gustu ale… ta pikseloza na jego ekranie jest kompletnie nie do przyjęcia.

 • Edox – fajna marka. Monika ma Edoxa w fajne wersji

 • Dorównuje – koperta Steel jest wykonana tak samo dobrze lub lepiej jak koperty Certiny, Tissota

 • KNLA

  Substytut zegarka….fuj.

 • Marek Moi

  Może nawet nie chodzi o jakość wykonania, tylko o to, na jaką się zdecydowali kopertę. Na zdjęciach nie prezentuje się to zbyt pięknie.
  Stalowa koperta, okrągła, 40-42mm, standardowe uszy i przycisk Home w formie koronki i kupuję.
  Mógłby być nawet doładowywany tą koronką, jak dynamem :)