Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Jak się ze mną nie kontaktować

· Wojtek Pietrusiewicz · 12 komentarzy

Często próbujecie kontaktować się ze mną na różne sposoby. Otóż od razu i z góry mówię, że na Facebooku nie macie po co – nie czytam zarówno wiadomości prywatnych na prywatnym profilu w zakładce Other ani wiadomości przesłanych na fanpage Makowego ABC. Te miejsca wygodnie odwiedza się jedynie przez WWW, a ja staram się obu unikać, bo… Facebook. Tak po prostu.

Najprędzej skontaktujecie się ze mną na Twitterze – jestem tam jako @Morid1n lub @MakoweABC… oraz w sumie @Nadgryzieni. To pierwsze konto monitoruję na bieżąco – pozostałe dwa rzadziej, ale kilka razy dziennie.

Do dłuższych tekstów zapraszam do kontaktu poprzez e-mail (redakacja małpa makoweabc kropka pl) lub formularz na tej stronie (tam też podany jest adres e-mail). Wygodną metodą jest również wpis na Google+, ograniczony w widoczności tylko do nas. Aha – to, że nie odpowiadam to nie oznacza, że maila nie widziałem…

Przy okazji chciałbym Was z góry przeprosić, że nie podejmuję się szukania rozwiązań przy większych problemach jakie macie z Makami, iPhone’ami, iPadami i OS X. Ktoś kiedyś mnie nawet za to zwyzywał i miał pretensje, że nie chcę poświęcić paru dni na darmową pomoc. Po prostu nie mam na to czasu… Oczywiście jak widzę, że odpisanie nie zajmie mi więcej niż kilka minut to przeważnie to robię. Niestety, jeśli miałbym poświęcić się to zajęłoby mi to przynajmniej kilka godzin kosztem pracy, a rodzina musi w końcu z czegoś żyć…

Hmm, a może czas założyć małe forum dla Q&A?

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Maciej Czechowski

  Od pewnego czasu myślałem o tym,żebyś Wojtku przekształcił MakoweABC.pl w forum Q&A,a sam tworzył pod adresem swoich skrótów,czyli Morid.in.
  Chociaż mam iPhone’a od 2 lat,a MacaMini od 5,to często chciałbym zadać jakieś pytanie,na które nie znajduję odpowiedzi w sieci,a być może sama odpowiedź jest prosta.Czasem dotyczy to funkcjonowania sprzętu,czasem konkretnego programu.
  Bardzo podoba mi się także cykl na iMagazine.pl,gdzie Maciej Skrzypczak czy Paweł Hać,wrzucają jakieś tutoriale czy podpowiedzi,które ułatwiają pracę w iOS czy OSX.
  Brakuje mi porządnej strony w polskim internecie,gdzie można by znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania,a co ważne,w uporządkowanej i przejrzystej formie,bez np. kilkunastu tematów,dotyczących tej samej kwestii.Być może taka strona istnieje,a ja jej po prostu nie znalazłem :)

 • Kacper Rokicki

  „redakacja” ;)

 • Zerknij czasem do archiwum – sporo tam jest drobnych rzeczy o których mówisz.

 • Hmm a nie można wyłączyć wiadomości na FB?

 • comb

  Taka strona Q&A już istnieje: http://apple.stackexchange.com/

 • A można?

 • Tylko nie ask.fm :(

 • A nie można?

 • Pierwsze słyszę. Powiadomienia tak, ale możliwość wysyłania wiadomości?

 • raffaellorb

  Tak Wojtek, to świetny pomysł z tym forum Q&A. Dla mnie jesteś człowiekiem orkiestrą, ale nawet orkiestra potrzebuje wytchnienia.

 • Maciej Czechowski

  Wiem o tym i co ciekawsze rzeczy lądują u mnie w Pocket.

 • Maciej Czechowski

  Nie znałem tej strony.
  Dzięki.