Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Tweetbot 1.4 dla OS X – poprawki i nowe funkcje dla Mavericks

· Wojtek Pietrusiewicz · 20 komentarzy

Wczoraj w nocy pojawiło się uaktualnienie Tweetbota dla OS X do wersji 1.4. Poprawiono kilka rzeczy, ale też wprowadzono nowości związane z OS X Mavericks, który debiutował przed miesiącem. Pomimo, że nie ma w nim znaczących nowości to zawsze cieszy uaktualnienie ulubionej aplikacji…

Tweetbot 1.4

Pierwsza nowość jest dzięki Mavericks i aplikacja mocno na tym zyskuje – chodzi o scrollowanie i jego płynność. Wcześniej nie narzekałem na to, bo po pierwsze rzadko scrollowałem szybko timeline, a po drugie i tak było bardzo dobrze. Teraz jest wzorowo.

Tweetbot 1.4 Notification replyDruga nowa funkcja, również dotyczy userów najnowszego OS X – teraz można odpowiadać na tweety bezpośrednio w powiadomieniu. Wystarczy najechać kursorem na chmurkę, wcisnąć przycisk Reply / Odpowiedz i wpisaną treść zatwierdzić Enterem.

Jedna z pozostałych istotnych rzeczy, dla zakładam wąskiego grona użytkowników, jest to, że zapisane listy oraz wyszukiwania odświeżają się automatycznie raz na dwie minuty zamiast czterech. Cała reszta zmian w changelogu to już poprawki – możecie je podejrzeć na tytułowym obrazku.

Tweetbot 1.4Tweetbot dla OS X, wraz z wersją dla iPhone’a oraz iPada, charakteryzuje się jedną świetną funkcją – synchronizacją timeline. Niezależnie, na którym urządzeniu skończę czytać, jak wezmę którekolwiek z innych, to timeline przesunie mi się do odpowiedniego miejsca. Tweetbot również wspiera streaming na Wi-Fi – jest to automatyczne odświeżenie timeline’u bez konieczności ręcznego jego odświeżania. Wisienką na torcie są oczywiście błyskawiczne powiadomienia push.

Na iPhonie niedawno pojawił się nowy Tweetbot 3 dla iOS 7 i trwają prace nad wersją dla iPada, która najprawdopodobniej również będzie płatna – warto zatem wstrzymać się z kupowaniem wersji 2 dzisiaj. Z drugiej strony – debiut na iPada może być dopiero za kilka miesięcy. Wersję dla OS X możecie raczej śmiało kupować – nie spodziewam się zmiany jego designu.

Tweetbot w App Store:

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.