Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Alternatywni klienci pocztowi dla OS X – Airmail, Outlook, Thunderbird i inni →

· Wojtek Pietrusiewicz · 9 komentarzy

Roman Loyola:

If the Gmail issue proves to be the last straw for you, it might be time to ditch Mail and find another email client. I’ve gathered the names of programs available for the Mac today; many are free or have a trial version you can try.

Roman zebrał całkiem ciekawą porcję klientów pocztowych – co ciekawe to dowiedziałem się, że Outlook 2011 dla Mac wspiera już Exchange. Tutaj znajdziecie też zestawienie wszystkich recenzji i opisów Macworld. Główny artykuł pod linkiem w tytule oczywiście…

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Buzuk

  Jakiś czas temu przeprosiłem się z AirMail i od paru dni używam jego zamiast Mail i korzysta mi się z niego coraz przyjemniej. Po ostatnich poprawkach jest naprawdę sensowną, chociaż nieco kolorową, alternatywą.

 • wojtekoz

  Ostatnio testowałem Postbox i Airmail. Oba niestety odpadły z konkurencji i wróciłem do Mail.app.
  Postbox dostał wielki minus za ikony nieprzystosowane do retiny. Nawet nie sprawdzałem funkcji.
  Airmail ma jak dla mnie zbyt słabe wyszukiwanie.

 • ciochu

  Jakie problemy z gmail? Mam dwa konta podpięte w mail.app i wszystko działa ok. Miałem za to problemy z mailem z nazwa.pl i dlatego wróciłem do Postbox – niestety klient Apple jest znacznie lepszy, a problem z nazwa.pl rozwiązany.

 • domel

  Problemy z nazwa.pl i IMAP? Mi cos niestety odmawia posluszenstwa. Moge zapytac jak problem rozwiazales?

 • ciochu

  Wyłącz SSL (port powinien przeskoczyć automatycznie na 143, jeżeli nie to zmień) i przełącz certyfikat TLS z „brak” na applowski.

 • mashirono_neko

  Dla mnie Sparrow wyczerpywał temat, dopóki Google nie wyczerpało zespołu :(
  Ostatnio rzucił mi się w oczy klient o wdzięcznej nazwie Unibox (wymieniony w podlinkowanym zestawieniu) – są pewne niedociągnięcia, ale korzysta się całkiem przyjemnie.

 • Krzysiek23

  Wszystkie koszmarnie brzydkie. Jako swój prymarny (słowo również brzydkie!) klient wykorzystuję Mail.app, więc od drugiego programu pocztowego oczekuję, by poza podstawową obsługą mało dla mnie ważnych kont pocztowych, był po prostu ładny. Od dawna korzystam ze starego Sparrowa. Może Mail Pilot, jak już będzie.

 • Testowałem prawie wszystkie aplikacje wymienione w tekście (poza tymi, które działają tylko z Gmailem albo są popierdółką do paska menu) i żadna nie wytrzymała u mnie dłużej niż jeden dzień. Największą ich bolączką jest wolne działanie przy większej ilości maili – głównie jeśli chodzi o przeszukiwanie, ale niektóre mają problem nawet z wyświetleniem ich listy. Mail, mimo swoich wad, jest tu nie do pokonania. Dobrze sprawował się również Thunderbird, ale porzuciłem go przez kulawą integrację z systemową książką adresową i niedopracowany interfejs. To było kilka lat temu – nie wiem jak to wygląda dzisiaj, ale mając na uwadze znaczne spowolnienie jego rozwoju, na cuda bym nie liczył.

 • Piotr S

  w mail, przy kasowaniu często pojawia się komunikat „wystąpił błąd przy przenoszeniu do skrzynki null”, czy ktoś wie jak to usunąć?