Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Praktyczne Porady dla Kierowców (4) — Szeryf, Cwaniak, Mistrz i Ambulans [ilustracja]

· Wojtek Pietrusiewicz · 9 komentarzy

klasyfikacja kierowcow

Ilustracja autorstwa Pawła Dejko – jeśli ktoś ma link do niego to proszę zostawcie w komentarzach.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • jamirq

  zawsze się zastanawiałem w takich sytuacjach którym pasem jedzie autor grafiki :)

 • Piotr Pokraczyński

  Według mnie to podstawowym problemem takiej sytuacji jest system nauczania osoby starające się o prawo jazdy. Obserwuję czasem jak Ci instruktorzy poczynają sobie z ich kursantami, to po prostu opad rąk. Później taki delikwent się tego nauczy i będzie jeździł jak pierdoła, albo co gorsza jak cwaniaczek.

 • dc

  W „cywilizowanym kraju” odstępy między samochodami są za krótkie. Długie odstępy między samochodami gwarantem płynności ruchu.

 • Zbyszek D

  W cywilizowanym kraju przede wszystkim istnieje coś takiego jak kultura jazdy.

 • lookash

  No to chyba za każdym razem jestem odbierany jako cwaniak :/ Co w wielu przypadkach starają się mi udowodnić inni kierowcy:/ To jest już standard, że skoro pas się kończy to należy zjechać z niego już kilometr wcześniej i zrobić korek na prawym – no przecież lewy kończący się za kilkaset metrów to ozdoba, a każdy nim jadący do końca to cwaniak, którego skutecznie trzeba zablokować.

 • Bartek Stańczyk

  Tutaj chyba źródło: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=521946991199091&set=pb.434941473232977.-2207520000.1378730413.&type=3&theater Przynajmniej SISKOM to udostępnił i tam ten gość pisze, że on to „popełnił”.

  Swoją drogą – pamiętam jak 5 lat temu do pracy jeździłem Radiową, która między Powstańców a Kaliskiego miała taki układ i zawsze był szeryf :) Między jezdniami był taki nasyp i jeden wkurzony „cwaniak” wyprzedził szeryfa jadąc po tym nasypie (z nachyleniem ok. 30 stopni) :)

  Z drugiej strony na moście Gdańskim są znaki „zalecana zasada jazdy” i schemat jazdy na suwak. Może taki znak powinien być w każdym miejscu, gdzie robi się podobna sytuacja?

 • Grzegorz Stępień

  Zapiernicza obok z buta. ;-)

 • lconer

  Niekonsekwencja w opisie motocyklisty, a poza tym to sie zgadza ;)

 • konrado0905

  W cywilizowanym kraju istnieje coś takiego jak kultura.