Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Makowe ABC stoi na zenbox.pl

· Wojtek Pietrusiewicz · 27 komentarzy

Tomek Fiedoruk od dłuższego czasu namawiał mnie na przesiadkę na zenbox.pl – hosting, który w dosyć unikalny sposób podchodzi do klienta. Zamiast „kasować” w tradycyjny sposób, liczona jest liczba unikalnych użytkowników i do tej wartości dobiera się odpowiedni pakiet – od razu mówię, że wejścia z Wykopu nie są brane pod uwagę. Oprócz standardowych „gotowców”, zenbox również oferuje możliwość stworzenia customowego pakietu pod potrzeby danego klienta – tak właśnie jest w moim przypadku.

Byłem skłonny przez moment dać im to zrobić, aby oszczędzić sobie pracy i czasu – robiłem to w końcu parę razy wcześniej i jest to strasznie irytujące.

Przenosiny Makowego ABC robiłem samodzielnie, pomimo że Panowie zaoferowali, że zrobią to za mnie. Tradycyjnie wiązałoby się to z pobraniem wszystkich plików ze starego hostingu na komputer oraz ich ponowny upload do zenboxa. Byłem skłonny przez moment dać im to zrobić, aby oszczędzić sobie pracy i czasu – robiłem to w końcu parę razy wcześniej i jest to strasznie irytujące. Zdanie jednak zmieniłem jak zobaczyłem, że mam dostęp do konta po SSH. Wystarczyło połączyć się Terminalem, potem poprzez FTP dostać się do starego hostingu i wszystko przegrać bezpośrednio z serwera na serwer. Zajęło to kilka godzin, głównie dlatego, że uzbierało się przez ostatnich kilka lat ładnych parę gigabajtów screenów, zdjęć i innych. Na koniec pozostało przepięcie DNSów domeny i czekać aż się rozpropagują.

Dlatego, że wysyłam maila z opisem problemu, a po paru minutach mam odpowiedź z rozwiązaniem. Dlatego, że można się z chłopakami dogadać – są flexible co jest w dzisiejszych czasach niezwykle rzadkie.

Minęło kilka dni od przenosin i jestem bardzo zadowolony. Dlatego, że wysyłam maila z opisem problemu, a po paru minutach mam odpowiedź z rozwiązaniem. Dlatego, że można się z chłopakami dogadać – są flexible co jest w dzisiejszych czasach niezwykle rzadkie. Dlatego, że strona chodzi znacznie szybciej. Powodów do zadowolenia jest w każdym razie mnóstwo, a cała ekipa zenbox bardzo postarała się o mnie zadbać.

Jak będziecie szukali hostingu to koniecznie przejrzyjcie ich ofertę – pierwsze 14 dni jest za darmo. Zachęcam też do szczegółowego przejrzenia tych stron:

Full disclosure: W umowie pomiędzy zenboxem, a mną nie było nic na temat tego wpisu, ani tekstu na górze – stworzyłem je tylko i wyłącznie dlatego, że jestem szczerze zadowolony z otrzymanego serwisu oraz z samego produktu.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.