Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Rendery plastikowego iPhone’a autorstwa Ciccarese Design

· Wojtek Pietrusiewicz · 17 komentarzy

Eric Slivka pisze o renderach wykonanych przez Ciccarese Design dla MacRumors:

Based on all of this recent information, we once again commissioned Ciccarese Design to produce some high-quality mockups intended to capture the lower-cost iPhone’s size, shape, and texture given that it will mark a departure from the nearly all metal and glass bodies of recent iPhone models.


Plastic iPhone render 01

Same rendery mnie nie przekonują, ale generalnie widać, że pomysł jest bardzo zbliżony do formy jaką obecnie prezentuje zarówno iPada mini jak i iPod touch, który w wersji (PRODUCT) RED jest prześliczny. Widziałem go na żywo kilkukrotnie i chętnie kupiłbym takiego, gdyby miał GPSa i moduł 3G1. Tak swoją drogą — może to właśnie „tani” iPhone takim się stanie, z dodatkową możliwością dzwonienia?

iPod touch 5G thin blue

Na G for Games pojawiły się rzekome ceny plastikowego iPhone’a, którego nazwy jeszcze nikt nie próbował przewidzieć. Vlad Andrici powołuje się na tweety Sonniego Dickensona i twierdzi, że będzie on kosztował od $349 za model 16 GB, poprzez $449 za 32–kę, aż do $549 za 64 GB. Kompletnie w to nie wierzę, ale przyznaję, że cena byłaby nadzwyczajnie atrakcyjna. Dwa dni temu napisałem, że spodziewam się ceny rozpoczynającej się za „iPhone plastic–fantastic [od] $449.”

Szkoda tylko, że plastik. Nie lubię tego materiału. Gdyby miał konstrukcję podobną do iPoda touch i takie samo SoC jak iPhone 5S to chętnie kupiłbym go sobie — naturalnie model biało–czerwony. Cóż, pozostaje nam czekać.

 1. To temat na osobny wpis.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • koglow

  Apple…
  Nie idźcie tą drgoą!

 • Ten czerwony wygląda jak Z10 LE. To dziurkowane, niesymetryczne siteczko od spodu nie za bardzo pasuje. Krawędzie telefonu wydają mi się nadziubane, trochę mnie gryzą.

 • Guest

  iPad mini to podobna droga ,tańsza itd. ,lecz mini jest spoko.Kolorki w iPod”zie touch troche dziwne jak na apple.”Tańszy iPhone” znowu zła droga.Przynajmniej dla mnie to tak wygląda.

 • Grzegorz Stępień

  Idźcie, idźcie.

 • Grzegorz Stępień

  Ten dół to jest kopia tego, co jest w iPodzie touch 5. gen. Na pewno będzie to inaczej wyglądało w iPhonie.

 • „Mówta co chceta”… brałbym ;) Przyznam szczerze na iPhone’a 5 mnie nie stać a 4 czy 4S mnie nie przekonuje…a niestety iPhone 2G to prehistoria… 3GS jeszcze by uszedł ale to też już zoombie (jakkolwiek nie logicznie to zabrzmi- bardzo lubiłem „pierwotny” wygląd pierwszych trzech generacji). iPod touch jest śliczny i wydajny, szkoda tylko że- jak wspomina autor bez GPS, 3G… Nowy „tani” iPhone moim zdaniem to strzał w dziesiątkę. Kolorowe obudowy, obły i delikatny design (mniej agresywny- albo dystyngowany niż obecne iPhone’y) to coś co powinno się przyjąć na rynku… zwłaszcza że będzie miało jabłuszko na obudowie oraz „i” w nazwie ;) w iPada Mini też nikt nie wierzył, w drastyczny redesign iOS też… a nowy Mac Pro wygląda (wybaczcie) jak urna… więc… Why not!? Apple staje się nie przewidywalne i mam wrażenie- zaczyna słuchać przysłowiowego ludu. Blackberry obok Q10 i Z10 ma Q5- kolorowy smartfon z QWERTY, bb10 OS i mocnymi podzespołami, Nokia całą gamę Lumii z WP8 od najbardziej budżetowych (520, 620) po nieco mocniejsze (720) na highendzie kończąc (820, 920 i jej pochodne)… o HTC czy znienawidzonym Samsungu nie wspomnę. Być może Apple nie potrzebuje takiego podziału, ale po zmianie portu ładowania i synchronizacji starsze generacje iPhone’ów są troszkę passe ;) Zresztą każdy argument będzie dobry, ja jestem jak najbardziej za!

 • cyberangel1975

  Dlaczego? To powrót do źródeł i pomysłów które uratowały Apple’a…

 • koglow

  Kolorowe urządzenia uratowały Apple?

  Biorąc pod uwagę ich największe hity sprzedażowe to raczej nie…

 • cyberangel1975
 • Radosław Szeja

  Właśnie cyberangel1975 ma rację.

 • Tylko przed czym oni teraz siebie ratują? :)

 • koglow

  A ile sztuk sprzedali w porównaniu z nowszymi wersjami?

 • cyberangel1975

  Koncepcja pojęcia „uratować” jest Ci najwyraźniej obca. Gdyby nie tamte komputery nie byłoby nowszych wersji, nie byłoby Apple…

 • Myślę że jak najbardziej, na pewno zbliża się na to najbardziej odpowiedni moment i liczę na niego w 2013/2014. Osobiście myślę że będzie aluminium, iPod Shuffle czy budżetowy iPad mini jest aluminiowy, dzisiaj na tym etapie na jakim jest Apple nie wierzę już w plastik.

  Z antenami też się pomieszczą, Wi-Fi na dole z przodu w rejonach Home Button, Edge i 3G w miejscu gdzie będzie plastik np. jak w najnowszym iPodzie Touch, gdzieś tam BT, fajnie mógłby też wyglądać z takim „oantenowaniem” jakie spotykamy w najnowszym nano. Na pewno jest to wykonalne bez antenagate, z aluminiową obudową.

  Cholernie to widzę, każdy będzie mógł mieć iPhone’a, tak jak jest teraz z iPadami, nie tylko wersja pro ale również mini. MBP 15 mamy, MBP 13 nie jest tak wydajny ale i tak sprzedaje się lepiej :)

  iPad’a mini już można kupić nowego za 1149zł, gdy wyjdzie kolejna wersja to nowego będzie można kupić za 999zł, a używanego za kilka stówek.

  iPhone 5S oraz 5 w sprzedaży, a zamiast 4S wersja light i rynek iPhone’a będzie kompletny.

 • Radosław Szeja

  A nikt nie mówi, że się ratują teraz. Oni nie chcą sobie odpuścić rynku, bo ich nieobecność na rynku słabszych smartfonów może się odbić na topowych urządzeniach. Nie jest tajemnicą, że dzisiaj ekosystem wygrywa… i cena.

 • koglow

  A co teraz chcą ratować?

 • cyberangel1975

  A pokaż mi mądralo gdzie napisałem, że chcą teraz coś ratować?