Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Pobraliście OS X 10.9 Mavericks z torrentów? A sprawdzaliście jego hasha?

· Wojtek Pietrusiewicz · 22 komentarze

Nie chcę siać paniki, ale z tego co widzę na torrentach i różnych witrynach, z których można pobrać betę OS X 10.9 Mavericks, to ktoś grzebał przy pliku DMG. Nie jest to ten sam plik, który pobiera się od Apple — chodzi o betę 1, ale innych nie sprawdzałem. Były już kiedyś taka afera przy okazji iWorka i Photoshopa CS4, z tą różnicą, że tym razem nie wiemy co zostało zmienione. Może trojan … może coś zupełnie nieszkodliwego.

Jak widać po obrazku na górze tego wpisu, MD5 i SHA–1 są różne pomiędzy oryginalnym DMG od Apple (oznaczone jako User_01), a tych dystrybuowanych przez iMZDL oraz RSmass.

Prawidłowe SHA–1 to 48ac15d7b62981aa9cd3432ed63f958d7af94561.

Jeśli pobraliście plik DMG i nadal go macie, to możecie to sobie sami sprawdzić w Terminalu za pomocą poniższej komendy. W miejsce <nazwa pliku> naturalnie wstawiacie ścieżkę do DMG z Mavericksem Beta 1.

  • shasum <nazwa pliku>

Jeśli nie macie już możliwości sprawdzenia tego, a nie pobieraliście pliku z serwerów Apple, to sugeruję wyczyścić dysk i przywrócić sobie system z backupu. Nie żartuję. Dopóki nie wiemy jakie zmiany dokonano w DMG to osobiście nie ryzykowałbym.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.