Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

PayPass i PayWave — nie jesteś bezpieczny [uaktualniono]

· Wojtek Pietrusiewicz · 31 komentarzy

Kilka dni temu znajomy rozmawiał z policjantem zajmującym się przestępstwami związanymi z bankami i kartami płatniczymi. Opowiedział mu dokładnie jak w Polsce przebiega proceder klonowania karty za pomocą telefonu z Androidem oraz ogólnodostępnymi aplikacjami, korzystając z tymczasowych kodów autoryzacyjnych. Nie będę tutaj wchodził w szczegóły, ale generalnie jest to prostsze niż sek… budowa cepa.

Maciej Samcik niedawno opublikował kolejny artykuł z serii kradzieży i klonowania kart zbliżeniowych:

Kradzieże pieniędzy z kart płatniczych to temat, który w tym blogu co jakiś czas powraca. Niby elektroniczny pieniądz jest bezpieczny, niby system jest szczelny, ale co i rusz komuś znikają z konta pieniądze tylko dlatego, że wolał chodzić po mieście z kartą, zamiast z plikiem banknotów. ARC Rynek i Opinia właśnie opublikował badania, z których wynika, że zaufanie do bezpieczeństwa transakcji w internecie bardzo szybko w Narodzie spada.

Możecie sobie mówić co chcecie: że to jest bezpieczne, że nie da się nikogo okraść. Dla mnie to jedna wielka ściema i przykro mi to powiedzieć, ale uważam, tak osoby chwalące tę technologię będą to robiły tak długo, aż nie przytrafi się im niemiła niespodzianka, czego oczywiście nie życzę.

Stracił on 2700 zł, które wyparowały z karty, przez cały czas będącej w jego portfelu. Klient zarzeka się, że to nie on dokonał zakupu, ale bank reklamacji nie chciał uznać. Jak to możliwe?

Współczuję ludziom, które dają się bankom robić w bambuko … U Maćka możecie poczytać o najprzeróżniejszych przypadkach — polecam, bo może to niektórym z Was otworzy oczy. Powtórzę to po raz kolejny: nie bez powodu prawnicy reprezentujący największe banki w USA zakazały Myth Busters i kanałowi Discovery opublikowania swoich odkryć dotyczących płatności zbliżeniowych, RFID i tego całego „tałatajstwa.” To nie jest technologia, która jest bezpieczna.

A teraz, może mi ktoś podpowiedzieć, gdzie mogę kupić dziurkacz do karty, który skutecznie uszkadza antenę?

Uaktualniono (22:54)

Screen Shot 2013-05-13 at 22.51.03

Michałowi Gapińskiemu udało się przed chwilą zeskanować własną kartę.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.